Українська артилерія веде активні операції на лівому березі Херсонської області, де розташовані російські окупанти. Збереження контролю над цими позиціями свідчить про вражаючу ефективність заходів, проведених Силами оборони України.

Про це заявив Сергій Братчук, речник Української добровольчої армії «Південь».

Братчук відзначив, що українські захисники високоточно підпалюють техніку окупантів, ведучи активні операції артилерією та здійснюючи контрбатарейну боротьбу.

«Можна вже сказати, що третій «Солнцепек», відомий вид озброєння російської армії, був знищений на лівому березі Дніпра. Робота була проведена дуже велика, зокрема розвідки. І, власне, влучання було, як кажуть, 100%-ве», — зауважив Братчук.

За його словами, противник стає на шлях більш активного задіяння штурмових груп.

«Сьогодні, як правило, лобових атак із ворогом немає. Росіяни використовують кілька одиниць техніки, на які скидають якраз ось ці штурмові групи. І відбувається щось таке у вигляді десантних рейдів. Однак наші бійці, які утримують плацдарми на лівому березі, знищують ці групи дуже ефективно», — акцентував гість ефіру.

Ситуація залишається складною, оскільки утримання контрольованих територій на цьому напрямку є виснажливим викликом, додав він.

«Це, безсумнівно, свідчення про професійну та ефективну роботу наших Сил оборони. Ми спостерігаємо навіть періодичне розширення плацдармів на лівому березі Дніпра в повідомленнях Генерального штабу ЗСУ. Проте це виглядає не так, як хотілося б багатьом. Бо бої йдуть дуже важкі, противник збільшує свою активність, зокрема в артилерійському плані. Росіяни максимально використовують свої розвідувальні дрони для визначення місцезнаходження наших бійців», — додав Братчук.

Проте, попри невдачі, окупаційні війська не відмовилися від планів вибити українські війська із займаних позицій.

“Минулої доби російські окупанти здійснили 8 штурмових атак на позиції наших військ. Ворог отримав гідну відсіч і з втратами відступив. Українські воїни ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневої поразки по тилах противника”, — повідомили в Генштабі ЗСУ.