Владислав Селезньов, військовий експерт, колишній полковник Збройних Сил України та ексречник Генерального штабу, розповів, куди можуть зосередити свої основні зусилля окупаційні війська. Його коментар був представлений у ефірі українського телеканалу.
«Насправді якось за лаштунками у нас залишається Куп’янсько-Лиманський напрям. Там ворог останнім часом дещо активізував свою діяльність», — зазначив Селезньов.
Він повідомив, що на цьому напрямі РФ поновила атаки та володіє ініціативою.
«Ворог трохи накопичив своїх ресурсів на території Курської, Брянської та Бєлгородської областей. Там сумарно зосереджено до 40 тисяч російських військовослужбовців», — проінформував експерт.
За словами Владислава Селезньова, такий обсяг сил і засобів не дасть змогу Росії здійснити успішну атаку на північне прикордоння, але все ж вона несе певну загрозу. За прогнозами полковника, збільшиться динаміка бойових дій на Куп’янсько-Лиманському напрямку.
«Якщо розглядати літню наступальну кампанію ворожої армії, то скоріш за все ми стикнемося з такою стратегією дій російського війська. Буде два допоміжних напрямки, на які ворог буде намагатися відтягнути частину наших сил та засобів. Це Куп’янсько-Лиманський», — пояснив Селезньов.
З його слів, динаміка простежуватиметься на півдні Запорізької області — в районі Старомихайлівки та Роботиного.
«А два основних напрямки, де ворог буде зосереджувати свої головні зусилля, — це напрямок на Часів Яр і на Покровськ», — підкреслив експерт.
Він зауважив, що робити більш-менш чіткий прогноз варто вже після ухвалення нового пакету допомоги від США.
Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко теж наголошує, що російські військові готуються до нового наступу вже влітку цього року. Зараз росіяни значно переважають ЗСУ у зброї та особовому складі. Для того, аби якісно протистояти ворогу, Україні необхідна підтримка. Керівник Головного управління розвідки, Кирило Буданов, повідомив, що росіяни готуються посилити свої наступальні дії у червні. Навіть зараз, перебуваючи у перевазі щодо озброєння та чисельності, окупанти активно діють на багатьох ділянках фронту.
В короткостроковій перспективі в них є завдання зайняти Часів Яр. Середньострокова перспектива – Донецька область. Дострокова перспектива, до кінця цього року, – зайняти лівобережжя України, – наголосив Іван Тимочко.
Цьогоріч Росія виділила 120 мільярдів доларів на армію. Загалом у 2024 році витрати Росії на оборону становитимуть 6% ВВП країни проти 3,9% у 2023 році. Водночас непрямі видатки на так звану «СВО» можуть бути в рази більшими.
«У такому режимі вони довго витримати не зможуть, а тому зараз намагатимуться максимально досягнути своїх цілей за наявних ресурсів. У будь-якому випадку Збройні Сили протистоятимуть ворогу на полі бою, а допомагати і ЗСУ, і розвідникам має народ та всі інституті органів влади, які у нас є. Тільки тоді будуть зірвані ворожі плани», – пояснив Тимочко.
Внутрішні протиріччя всередині країни можуть лише завадити цьому процесу. Зокрема, затягування законопроєкту про посилення мобілізації вже відповідним чином вплинуло на можливості української армії.
Щойно ми показуємо єдність, то й наші іноземні партнери починають виявляти активність у правильному руслі. Вони бачать, що ми готові до спротиву, готові працювати і на полі бою, і на законодавчому рівні, і от в суботу 20 квітня велика ймовірність, що нарешті проголосують за американську підтримку наших ЗСУ. Зокрема системи ППО, що надзвичайно потрібно і важливо, – підкреслив Тимочко.
Оскільки в росіян є значна перевага в авіації, то й на полі бою це відповідно відображаються. Завдяки щоденним випускам КАБів на позиції наших військових, окупанти частково досягають успіхів. Це створює чималі проблеми для Сил оборони на всій лінії фронту.