Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що запросив Росію і представників усіх країн Північноатлантичного альянсу провести низку зустрічей для обговорення тем, що викликають занепокоєння.

Члени Ради Росія – НАТО готові зустрітись знову. Про це Столтенберг сказав на пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

За словами генсека, хочуть висунути конкретні пропозиції, а також домагатися конструктивних результатів. Союзники готові розглянути, яким чином можна зміцнити військові та цивільні лінії зв’язку на лінії Росія – НАТО.

Ми також закликаємо Росію скасувати своє рішення про розірвання дипломатичних відносин з НАТО,
– додав Столтенберг.

У НАТО готові обговорювати конкретні пропозиції щодо зменшення ризиків та підвищення прозорості військової діяльності. Можуть підняти тему контролю над озброєннями.

Наголосили, що Росію вислухають. Однак НАТО не піде на компроміс щодо основних принципів. Зокрема, права кожної нації обирати свій шлях і здатність НАТО до захисту союзників.

Також він наголосив , що країни-члени надають підтримку Україні, яка має право на самозахист як і кожна суверенна держава.

“Ми повинні забезпечити, що не буде непорозумінь, не буде місця для прорахунків стосовно готовності НАТО захищати і обороняти усіх країн-членів”, – сказав Столтенберг.

Він додав, що це стало причиною, чому з 2014 року, коли Росія застосувала силу і анексувала Крим та вторглася на Донбас, Альянс здійснив найбільше зміцнення сил колективної оборони, коли було посилено присутність НАТО на східних рубежах Альянсу.

Слід додати,що журналіст Reuters Томмі Ланд у своєму Twitter зазначив, що НАТО може обговорити з РФ місце проведення військових навчань та розташування ядерних ракет.