Президент України Володимир Зеленський вніс до Ради пакет законопроектів про множинне громадянство, а спікер Ради Руслан Стефанчук розповів в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, що воно не може стосуватися громадян країни, яка визнана агресором.

Громадяни інших країн зможуть його отримати, але за умови, що Кабінет міністрів включить їх до переліку країн, із якими може бути подвійне громадянство.

“Що ми отримаємо? Потужний дипломатичний інструмент, який дає можливість Україні обговорювати з певними країнами запровадження безвізу або відкриття зони вільної торгівлі”, – вважає Стефанчук.

Спікер додав, що це дозволить українцям у всьому світі стати активними учасниками внутрішніх процесів, які відбуваються у нашій державі, а державі дасть можливість відстоювати свій інтерес, у тому числі на міжнародній арені.

“Як це буде реалізовано? По-перше, вони не втрачатимуть громадянства іншої країни, але щодо політичних питань матимуть визначитись і подати декларацію, в якій вказати, що користуються, наприклад, виборчими правами громадянина України, або ж – що користуватимуться лише економічними правами, зберігаючи при цьому право голосу, наприклад, у США”, – зазначив він.

Цей механізм поки лишається питанням для дискусій, але важливо, що вона вже розпочалася в Україні, вважає Стефанчук.