Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що скоро Україна подасть Кремлю чіткий сигнал. Йдеться про те, що в листопаді Україна та США підпишуть хартію про стратегічне партнерство.

Це підписання є таким важливим, адже Москва все ще продовжує свою агресію проти України. Своєю чергою хартія продемонструє всьому світові, Києва є союзники, які змусять Росію заплатити за скоєне.

Міністр зазначив, що в сьогоднішніх умовах дуже важливо надіслати Москві відповідний сигнал. Так він сказав, висловлюючись про майбутню зустріч українсько-американської комісії.

На думку Кулеби, Росія має зрозуміти чітку позицію: Україна та США – єдині у протидії агресивним діям Кремля.

“У нас є потужні союзники і партнери. У випадку розширення російської агресії вони готові змусити Кремль заплатити високу ціну”, – запевнив урядовець.

Напередодні представник Державного департаменту США Нед Прайс озвучив наміри про підписання хартії. Скоріш за все, це відбудеться листопада під час зустрічі Ентоні Блінкена з Кулебою у Вашингтоні 10 листопада.

“Нам потрібно оновити хартію, щоб у ній мовилося про виклики ХХ століття”, – відзначив Прайс.

У той же час у Пентагоні США помітили збільшення нарощування збройної активності Росії біля східних кордонів України. Також напередодні з’явилася інформація про перекидання батальйону танків Т-80У на залізничний вокзал у Воронезькій області, що передбачає нарощування військової сили на полігоні Погоново.

Про це повідомило авторитетне видання Bloomberg. Навесні 2021 року аналогічна ситуація на Погоновому викликала тривогу й Заходу і США закликали Кремль скоротити масштаби військових навчань.

Представник Пентагону Джон Кірбі зазначив, що будь-яка активність з боку Збройних сил Росії біля кордонів України викликають у США серйозні підстави для занепокоєнь. Військові дипломати переконані, що ескалація конфлікту є неприпустимою.

Зі свого боку Росія вважає подібні побоювання передчасними, а збільшення кількості військової техніки під Воронежем – суто внутрішньою справою Федерації, яка не має жодного стосунку до ситуації на території України.

Зазначимо, що концентрація військ відбувається на фоні гібридної атаки самопроголошеного президента Білорусі Лукашенко на країни заходу.

Ситуація з мігрантами на кордонах Польщі та Білорусі – це не просто криза, а спланована спецоперація, заявив в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” міжнародний оглядач, журналіст Іван Яковина.

“Все це набуло гострих форм одразу після чергового візиту Лукашенка до Росії. Там він точно узгоджував дії. На мій погляд, важливо розуміти, що це не просто міграційна криза, а реальна спецоперація, яка була спланована. Цими мігрантами керують, у них є в КДБ Білорусі спеціальний відділ, який займається всім цим… Це спеціальна операція проти Європи.

Чи може це поширитися в бік України… З одного боку, так, бо, звісно, ​​якщо північно-західні кордони будуть закриті, то Лукашенко скерує свій погляд на південь. З іншого боку, мігрантам самим в Україні залишатися нецікаво – вони “перебігатимуть” з України далі на захід”, – сказав Яковіна.

На його думку, домовленості між Польщею та Білоруссю щодо мігрантів, швидше за все, не буде:

“Бо Лукашенко не цілком адекватний і не здатний підтримувати нормальний діалог. Я думаю, що ті мігранти, які вже перебувають на кордоні, прориватимуться в ЄС за допомогою тих самих сходів, колод і т.д. – того, що буде їм надано білоруськими військами та владою. Швидше за все, такі прориви будуть успішними”.