Колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков збирається боротися за мандат народного депутата, який йому дістався лише завдяки партії “Слуга народу”. Велику роль тут також зіграли високі рейтинги Володимира Зеленського, які допомогли Разумкову здобути голоси виборців й у результаті перемогу.

Зараз риторика ексспікера різно змінилася. За повідомленнями аналітиків Разумков вступив в змову з олігархам й почав говорити мовою ультиматум до людини, яка дала йому все. До того ж усього Разумков дозволяє собі давати поради Зеленському, аби президент думав, що він робить.

І усе це звичайно ж відбулося на олігархічному каналі. Отже:

“Позбавлення мандату буде відбуватися в позазаконний спосіб, але колег це не буде зупиняти. Тим не менш, я за мандат боротися буду. Тому що я не хочу жити в державі, де панує несправедливість, неповага до закону і відсутність верховенства права та демократії”, сказав Разумков в ефірі “україна 24! Разумков зазначив, що мандат йому давали не колеги, а виборці, він був 1-м номером у списку партії “Слуга народу”. І оцінку його роботі також будуть давати люди, наголосив ексспікер.

На запитання, чи піде він на проміжні вибори в мажоритарному окрузі, якщо “слуги народу” відберуть у нього мандат, Разумков відповів: “Я ще тут повоюю”.

На запитання ведучої, що б він одним словом порадив президенту Володимиру Зеленському, Разумков відповів: “Думайте”.

Саме так Зеленський звертався до п’ятого президента України Петра Порошенка, коли кликав його на передвиборчі дебати на стадіон у 2019 році: “Даю вам 24 години. Думай-те”.

“Думай-те” стало популярним мемом тієї виборчої кампанії.

Як можна помітити, Разумков й надалі використовує усе те, що дав Зеленський.

Якщо за мандат піде “заруба”, то це навпаки Разумкову дасть ще більший шанс вдавати з себе “жертву режиму”, а значить деякі українці відчують до нього ще більшу симпатію, про це у програмі “Про новини” розповідає Артем Овдієнко. Відповідно на Банковій саме над цим наразі і розмірковують, чи варто їм в Разумкова забирати мандат. Це можуть зробити, щоб “витурити” ексспікера з парламенту.

А також забрати в Разумкова майданчик потрапляння в телевізор та можливість від імені народного депутата далі коментувати глядачам-виборцям роботу нинішнього парламенту. Чи все ж таки розумніше було б той мандат йому лишити, щоб не дати отримати ще більший піар.

Утім треба розуміти, що самому Разумкову втратити депутатський мандат (і стати ще одним Яценюком тобто колишнім спікером, колишнім депутатом і колишнім політиком), це також не надто цікаво. Тому за мандат він триматиметься і воюватиме до останнього. Про це зокрема свідчить його демарш з організацією власної депутатської групи.

Насправді від цього міжфракційного депутатського об’єднання Разумкову немає жодної користі. Він не отримає додаткових повноважень чи можливостей.

То ж і потрібна вона йому з однією метою – продемонструвати Банковій, що він не один в парламенті. Мовляв, там будуть ті, хто його підтримає, якщо його зажадають позбавити мандату. Тобто з боку Разумкова це сигнал Банковій, що він готовий до боротьби.

Ну що ж, майже нікому невідомо, що  могло статися,  аби Разумков так швидко перезувся.

Разумков зрадив Зеленському, який привів до влади й дав усе, що тепер той має. А ще зрадив виборців, які покладалися й довіряли.

“Передумав по своїй волі, чи домомогли великі гроші олігархів?”, – написав журналіст Євгена Прокопишин у своєму Фейсбуці.

“Разумков має НЕГАЙНО ПІТИ з Верховної Ради і готуватись до наступних виборів, щоб там уже зрадити наступних своїх виборців, бо уже усім адекватним людям зрозуміло, що це політичний слизняк, який зрадить усіх при першій же можливості”, – завершив Прокопишин.