Україна має План оборони, нещодавно затверджений РНБО. Збройні сили досвідчені й готові давати відсіч в разі російського вторгнення.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила в коментарі кореспонденту Цензор.НЕТ.

Коментуючи ймовірність вторгнення РФ на територію України, Верещук сказала:

“Тут я покладаюсь на думку професіоналів. Наша розвідка та розвідка наших партнерів каже, що наразі загроза з боку Росії значно виросла. Але, в той же час, це не означає, що нас очікує російське вторгнення. Маємо пам’ятати, що Росія восьмий рік нон-стоп веде проти нас гібридну війну. Тому, таке нагнітання напруження може бути елементом чергової гібридної атаки. Хоча, ми маємо бути готові до будь-якого сценарію, і тоді Росія не наважиться”.

Говорячи про те, якою буде колективна відповідь Заходу у разі такого вторгнення, Верещук зазначила: “в такому випадку від Заходу треба чекати на дуже суттєву допомогу Україні, дуже жорсткі додаткові санкції проти агресора. І головне: масована військово-технічна допомога, включаючи військову техніку та летальне озброєння”.

“У нас є План оборони, нещодавно затверджений РНБО. Збройні сили досвідчені і напоготові. Міжнародну підтримку мобілізовано. Треба посилити політичну єдність всередині країни. Сподіваюся на мудрість та згуртованість нашого народу”, – заявила Верещук, відповідаючи на питання стосовно того, що робить українська влада, аби бути готовою до агресії РФ.

Таку ж інформацію підтвердив і міністр оборони Олексій Резніков, який заявив, що Україна готова до можливого повномасштабного наступу Росії.

Серед засобів протистояння Резніков відзначив закон про Національний спротив. Він почне діяти з 1 січня 2022 року, зазначається у матеріалі 24 каналу.

За словами міністра оборони, в Україні є понад 200 тисяч резервістів-добровольців у Територіальній обороні, яка буде додатковим видом Збройних Сил. У разі необхідності розгортання батальйоні відбуватиметься відповідно до закону, який буде діяти з наступного року.

“Ми будемо використовувати резерви та озброєння. Є відповідний командувач ще одного виду Збройних Сил – Територіальної оборони. Тому ми готові”, – заявив Резніков.

Міністр оборони заявив, що Україні потрібно перейти на 3-річне стратегічне планування оборонного замовлення, що є частиною стандартів НАТО. Також критично потребують розвитку в сфері захисту водного та повітряного простору.

Однак з Великою Британією уже підписана угода, у межах якої передбачені 4 контракти щодо ракетної програми, кораблів та військово-морських баз. У питаннях протиповітряної оборони Україні, за словами Резнікова, допоможуть міжнародні експерти, щоб оцінити, що саме потрібно розвивати. Це є критичним пріоритетом для України.

Про те як може виглядати напад розповів “Апострофу” старший аналітик Вільнюського інституту політичного аналізу Марюс Лаурінавічюс.

Аналітик вважає, що є висока імовірність нападу саме через Білорусь, адже від неї набагато ближче до Києва, наприклад, ніж від Донецька.

“Звичайно, вони можуть провести таку військову авантюру – це вже одна армія і майже одна країна. Білорусь як територія становить загрозу для України, атака звідти теж може статися. Але якщо Росія задумає військову авантюру проти України, то вв’яжеться у повномасштабну війну, то скільки кілометрів до Києва – не найголовніше. Ключову роль відіграє, наскільки Росія взагалі готова здійснити повномасштабну війну”, – сказав він.