У Сполучених Штатах заявили, що продовжуватимуть запроваджувати санкції проти Росії. Так, під обмеження знову потрапить скандальний газопровід “Північний потік-2”.

Відповідну заяву на брифінгу 23 листопада зробив речник Державного департаменту Нед Прайс, повідомляє 24 канал.

“Ми продовжимо слідувати законодавству щодо виконання PEESA (закону “Про захист енергетичної безпеки Європи” – 24 канал) належним чином щодо організацій, які беруть участь у будівництві “Північного потоку-2” – сказав він.

Нагадаємо, Сполучені Штати у понеділок оголосили про рішення ввести додаткові санкції у зв’язку з газопроводом “Північний потік-2”.

Про це йдеться у заяві держсекретаря Ентоні Блінкена, повідомляє “Європейська правда”.

Блінкен розповів, що Держдепартамент подав до Конгресу США звіт із включенням у санкційний список двох суден і пов’язаної з Росією компанії Transadria Ltd., які беруть участь у проєкті. Звіт подано відповідно до Закону про захист енергетичної безпеки Європи 2019 року (PEESA).

“Transadria Ltd. потрапить під санкції згідно з PEESA, а її судно “Марлін” буде визначено як заблоковане майно”, – заявив Блінкен, не надавши деталей щодо другого судна.

Він підкреслив, що загалом адміністрація США вже наклала санкції на 8 осіб та визначила 17 їхніх суден як заблоковану власність відповідно до PEESA у зв’язку з “Північним потоком-2”.

“Незважаючи на те, що адміністрація продовжує виступати проти трубопроводу “Північний потік – 2″, у тому числі через наші санкції, ми продовжуємо працювати з Німеччиною та іншими союзниками та партнерами, щоб знизити ризики, які трубопровід створює для України та країн НАТО та ЄС на передовій, і дати відсіч шкідливій діяльності Росії, зокрема у енергетичній сфері”, – заявив Блінкен.

Цього літа адміністрація Байдена відмовилась від санкцій проти оператора трубопроводу і в липні досягла домовленості з Німеччиною щодо завершення будівництва газогону.

Німеччина погодилася вжити заходів проти РФ, якщо Росія використовуватиме газ як зброю у своїх відносинах з Україною, але в угоді зі США не було конкретних критеріїв того, як це оцінюватиметься.

Таким чином «Північний потік – 2» може бути зірваний через тиск Франції, Італії та США.

Такий сценарій не виключив депутат Європарламенту Гуннар Бек у розмові з «Лентою.ру».

“Існує ймовірність того, що проєкт може бути зірваний не через тиск Польщі, а через тиск Франції, Італії та США”, – припустив Бек.

Щобільше перш ніж запуститися, російський трубопровід має отримати відповідні сертифікати в Євросоюзі. “Північний потік-2” повинен відповідати правилам Третього енергопакета.

З чим вже наразі виникають серйозні проблеми, адже минулого тижня регулюючий орган Німеччини тимчасово призупинив процес сертифікації оператора “Північного потоку-2”.

Після ретельного вивчення документації агентство дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу “Північний потік-2” можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор буде організований у юридичній формі відповідно до німецького законодавства.

А отже російський “Газпром” повинен створити товариство з обмеженою відповідальністю відповідно до законодавства Німеччини.

Консорціум Nord Stream 2 має створити дочірню компанію, щоб продемонструвати наявність достатнього фінансування та незалежності від російської материнської компанії, перш ніж період сертифікації знову відновиться.