На Правобережжі Херсонщини ЗСУ продовжують завдавати ударів по пунктах управління окупантів. Угруповання РФ налічує близько 25 тисяч осіб, на лівому березі у противника теж серйозні сили, проте і проблеми в них великі. 

 
Про це заявив генерал-лейтенантом запасу, екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. 
 

На Правобережжі Херсонщини ЗСУ завдають ударів не тільки по логістичних ланцюжках і складах противника, але і по пунктах управління, в результаті чого порушується система управління. 

За словами експерта, старше керівництво російського угруповання військ просто втекло з правого берега Херсона. І це розуміє і офіцерський склад, і солдати. 

“Крім того, російські військовослужбовці бачать, що у них перебиті всі лінії постачання. Всі переправи через річки – що поромні, що понтонні – виявилися неефективні. Відповідно, в разі чого у російських військових просто не буде ніяких можливостей врятуватися. Тому в Херсонській області йдуть настільки активні закупівлі і заготівля будь-яких плавзасобів”, – уточнив він. 

Таким чином, російський солдат на Херсонщині думає не про те, як відстоювати займані позиції до останнього патрона, а про те, як врятуватися. 

“Так що, незважаючи на те, що, з військової точки зору, російські війська могли б довго утримувати правий берег Херсонської області і боротися, їм це навряд чи вдасться, враховуючи їх низьку мотивацію”, – вважає співрозмовник. 

На його думку, для успішного наступу на Херсонщині ЗСУ необхідні броньовані машини, вони повинні супроводжуватися танками і авіацією. 

“Макрон відверто заявив, що існує негласна домовленість про те, щоб не давати Україні танки і літаки”, – нагадав він. 

“Тому виконувати завдання і протистояти Росії зі старою радянською технікою, яка ще до того ж в набагато меншій кількості, ніж вона є у росіян – це дуже серйозний виклик. Однак для нас це національно-визвольна боротьба, і іншого підходу з нашого боку немає і бути не може. Нам потрібно вистояти, перемогти противника і звільнити наші окуповані території тими можливостями, що є. Всі затримки з поставками допомоги з боку західних союзників для нас обертаються втратами”, – додав Романенко. 
 
Така позиція західних лідерів видається досить дивною, адже увесь цивілізований світ зацікавлений, аби ця війна закінчилася і нікому, окрім України, не довелося безпосередньо вступати у воєнне протистояння з Росією. 

Але для того, щоб завершити війну, Україні необхідна зброя, економічна та політична підтримка. Як розповів політичний консультант, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко також  потрібно тримати в політичній ізоляції Путіна, посилювати санкції проти РФ, а найближчим країнам відмовлятися від співпраці з Росією.  

“Україні потрібно нарощувати зброю, підтримку. Друге – це має продовжуватися політична ізоляція. Путіну усі повинні дати зрозуміти, як казав президент України, що він (Путін – Ред.) – не рукопотисний, тобто що йому зараз руки не можна подавати, і ми розуміємо, ці руки у крові невинних українців. Це має дати зрозуміти світ”, – каже експерт. 

Також він додає, що навколишні країни повинні відмовлятися від співпраці з РФ. 

“Найближчі країни оточення, які раніше були в Союзі, починаючи від Казахстану і далі, – вони повинні всіляко відмовлятися від співпраці з Росією, а такі країни, як Грузія і Молдова повинні активно порушувати питання про те, що вони готові до відновлення своєї територіальної цілісності, і воєнним шляхом. Там, як ми знаємо, є окуповані території”, – каже Олександр Мусієнко. 

Окрім цього, він зазначає, що не можна допустити зняття санкцій і необхідно стежити, щоб Росія не могла їх обходити.