Українські військові активно відпрацьовують по російських окупаційних військах на лівобережжі Херсонщини.

З початку липня там “вполювали” цілих п’ять польових складів боєприпасів ворога. На окупованій території Херсонської області противник намагається відновити свою першу лінію оборони, змиту повінню після підриву росіянами Каховської ГЕС, і підтягнути вогневі позиції ближче до берега Дніпра. Сили оборони України заважають планам російських окупантів, знищують його військову техніку та живу силу.

Про це в ефірі 24 Каналу розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. За її словами, окупанти намагаються хоча б трохи залатати свою першу лінію оборони на Херсонщині.

Як наголосила Гуменюк, зараз окупанти не мають значних можливостей забезпечення на першу лінію оборони на Херсонщині. Однак вони пробують відновити вогневі можливості. Якщо на певний час кількість обстрілів на добу від росіян впала з 90 до 60, то зараз вони вже повертаються до рівня 70+.

Україна натомість працює в контрбатарейному режимі. Лише за добу вдалося знищити човен з диверсійно-розвідувальною групою, гармату “Мста-Б” та автоброньовану техніку. На “концерт Кобзона” відправилося щонайменше 11 окупантів.

“Об’єктивно скажемо, що вони не намагаються відновити глибоку лінію оборони. Їм важливо розгорнути вогневі позиції, щоб бити по правому берегу. Основна маса окупантів тяжіє до другого рубежу оборони, де їм “затишно та по-домашньому”. На першу лінію повертатися не хочуть, через що в них постійні суперечки. Так теж йде виснаження у ворога”, – розповіла Гуменюк.

Зараз окупанти намагаються підготувати нові підрозділи біля Джарилгача. Але й там їм неспокійно. Україні досить швидко вдається викликати на цьому напрямку “шторм”.

Також останнім часом тактична авіація російської федерації дуже активна в Чорному морі. 12 липня окупанти проводили розвідку, а вдосвіта 13-го числа скинули фугасну авіабомбу на острів Зміїний. Це, найімовірніше, такі “знаки уваги”, пов’язані з майбутньою зерновою угодою. 17 липня вона має бути вкотре продовжена.

Додамо, що ефективність контрнаступу Сил оборони України може вплинути на прискорення початку перевороту в російській федерації. Зараз контрнаступ Збройних Сил України перебуває на першому етапі. Під час нього наші сили завдають противнику значні збитки, зокрема у сфері логістики.

Про це розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Він зазначає, що успішні контрнаступальні дії з боку України можуть стати одним із факторів, що суттєво сприятимуть прискоренню перевороту в російській федерації.

 “Мені зрозуміло, як просуваються наступальні операції, я на відміну від багатьох дуже оптимістично дивлюсь… Розумію те завдання, яке вони (українські воїни, – ред. ) виконують на першому етапі, а перший етап – це накопичувальний етап. Це формувальний накопичувальний етап. Коли ти власне завдаєш максимальний збиток російським оборонним спорудам, інженерним конструкціям… і так далі”, – сказав Подоляк.

Тиск на ворога поступово збільшується. Також Подоляк наголосив, що в Україні не передбачають сценарій зниження інтенсивності бойових дій, який може призвести до затяжного конфлікту. Однак, за його словами, при теперішній інтенсивності бойових дій у росії залишилося ресурсів на незначний проміжок часу.