Вже з Нового року в Україні стартує пілотний проект по впровадженню платних послуг в чотирьох столичних інститутах: серцево-судинної хірургії ім. Амосова, нейрохірургії ім. Ромоданова, хірургії та трансплантології ім. Шалімова та кардіології ім. Стражеско, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Погрожує облити кислотою моїх дітей”: Дружина нового лідера Міхомайдану розповіла про погрози

Скільки будуть коштувати операції вже в наступному році і кому лікування може дістатися безкоштовно.

Операція

До редакції "Вістей" звернувся киянин Максим Михайленко, який розповів, що родичу потрібна складна операція на серці.

"Родич з області, але там зробити таку операцію неможливо. Тому ми їздили в інститут ім Амосова. Лікар прийняв, ніби все нормально, проконсультував, але ціна скажена – більше 100 тис. грн. Родич взяв час подумати. Але недавно йому подзвонили з Амосова і сказали, що потрібно робити операцію до кінця року, тому що в наступному її вартість виросте в кілька разів ", – додав Михайленко.

Про прийдешнє підвищення цін для пацієнтів без напрямків анонімно кажуть і в самому медзакладі. Так, за словами однієї із співробітниць інституту Амосова, нові прайси у них вже майже готові.

"Тепер їх потрібно затвердити з Міністерством, тому, коли точно вони вступлять в силу, невідомо. Але те, що це станеться вже в січні-лютому – це факт. Наприклад, шунтування, за новими цінами, буде коштувати близько 150 тис. грн , клапан серця – 200 тис. грн. у той же час зараз такі операції обходяться в $ 2-3 тис. (56-84 тис. грн)", – говорить наш співрозмовник.

До слова, в жовтні народний депутат і член комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець опублікувала шокуючі прайси на медичні послуги, які нібито стануть реальністю. Порядок цифр в оприлюднених документах – від 1 тис. грн до 385 тис. грн за послугу. Найдорожчі серед зазначених в прайсах послуг:

    операція при аневризмі без розрізів, ендопротезування – 385,6 тис. грн,
    аневрізмектомія аорти в поєднанні з пластикою або без пластики її гілок – 205,6 тис. грн,
    діагностика і хірургічне лікування тромбоемболії легеневої артерії – 198,6 тис. грн,
    операції на клапанах серця – 186,7 тис. грн,
    лікування порушень ритму серця – 193,2 тис. грн.

Тим часом в прес-службі офіційно говорять, що поки не планують підвищення.

"Ми вже закупили медикаменти, тому найближчим часом курс долара не буде впливати на ціни", – сказали "Вістям" в прес-службі інституту Амосова. У той же час підтвердити або спростувати космічні тарифи не змогли, посилаючись на те, що прайс ще не готовий.

Що в інших?

Йде робота по складанню прайсів і в інших столичних інститутах. Правда, до Нового року відправити їх на узгодження в Міністерство охорони здоров'я, схоже, встигнуть не всі.

"Чи встигнемо ми до 1 січня затвердити тарифи – не знаю. Ми тільки в листопаді отримали методику. Тому часу у нас мало. Будемо намагатися, звичайно", – розповіла "Вістям" заступник директора з економічних питань ін. кардіології ім. Стражеско Лариса Гриненко.

Вона також зазначила, що оприлюднені Богомолець тарифи не мають нічого спільного з реальністю, хоч і були складені їх медзакладом.

"Таких тарифів у нас ніколи не буде. Вони розраховані виходячи з повної собівартості з урахуванням рентабельності всіх протоколів, максимальної кількості медикаментів, які можна застосовувати в лікувальному процесі. Це був максимальний варіант. Зараз зовсім інша методика і підхід", – розповіла Гриненко. Схожу відповідь ми почули і в прес-службі інших інститутів.

У свою чергу в Академії Медичних наук відзначають, згідно з попередніми розрахунками, собівартість операцій складе від 80 тисяч грн до 230 тисяч грн.

У той же час експерти вважають, що медустанови просто не хочуть піднімати шум завчасно, тому приховують нові прайси.

"Зрозуміло, що вони приховують. Адже це абсолютно реальні цифри, розраховані в інститутах під час експерименту в 2017 році. Вони підтверджені комісією МОЗ. Єдине – вони повинні пройти ще узгодження з Мінздравом. І якщо він їх затвердить – такі ціни і залишаться", – каже "Вістям" екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій.

Попереджає про можливе зростання цін і Ольга Богомолець.

"Нічим не стримувані ціни на медичні послуги в наступному році будуть рости. Це пов'язано, перш за все, зі зростанням інфляції і курсу долара, а також з тим, що в Україні де-факто відсутнє державне регулювання тарифів у медичній галузі", – заявила " "Вістям "Богоболець.