Теплі квартири, а суми в платіжках мінімальні – ось найбільша мрія більшості простих українців цієї зими. І це цілком реально. Експерти розповіли, як можна зекономити на теплі в домі.

Платити за опалення втричі менше – реально! Тих, хто економить на теплі, стає все більше. Люди скористалися так званими "теплими кредитами" – утеплили приміщення, замінили труби і поставили сучасне обладнання. Частину матеріалів оплачує держава. 

Батареї харків'янки Вікторії ледь теплі, але незважаючи на це – в квартирі нормальна комфортна температура в 22 градуси. Раніше перезимувати у власній квартирі для неї було важким випробуванням – температура вище 15-ти градусів не піднімалася.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Було 15-14, коли треба було спати в трьох шкарпетках, в чотирьох светрах, ховатися під двома ковдрами", – зізнається жителька утепленого будинку Вікторія Перепьолкіна.

Раніше увімкнені батареї на максимум в холодному будинку гріли не кімнати, а вулицю. Коли терпець мешканців багатоповерхівки урвався – взяли кредит – утеплили будинок зовні, замінили вікна та поставили індивідуальний тепловий пункт.

Відтоді мешканці забули, що таке холод у квартирі та півзарплати на комуналку.

"Зараз це взагалі колосальна економія. Якщо взяти, що зараз в місті тариф 39 гривень, то у нас – 10 гривень. Самі розумієте, в нинішні часи – це дуже суттєво, дуже відчутно", – говорить Вікторія Перепьолкіна.
А кошти жителів багатоповерхівки економить сучасний тепловий пункт.

"Він регулюється автоматично. І менше виходить платити, тому що реагує на будь-який перепад температури", – говорить голова ОСББ.

Частину витрат за пункт і утеплення  за так званим "теплим кредитом", компенсує держава. За різними програмами можна отримати допомогу від 20 до 40 відсотків вартості витраченого.