Президент Росії Володимир Путін нещодавно окреслив “червоні лінії”, за які нібито не варто заступати Заходу. Очільник Кремля вимагає безпекових гарантій для своєї країни.
Про це та інше йдеться в ексклюзивному інтерв’ю директора “Фонду громадської дипломатії” Антона Найчука для 24 каналу.
“Думаю, він таким чином окреслює “червоні лінії”, за які західним країнам не варто заступати, на його думку. Крім того, на тлі загострення протистояння з НАТО вцілому. Говоримо, перш за все, про заяви Єнса Столтенберга, що, мовляв, якщо Німеччина не хоче розмістити натівське озброєння на своїй території, то це відбудеться на територіях країн Східної Європи, котрі входять до складу Альянсу”, – зазначив Найчук.
Експерт важає, що Путіну хочеться показати здатність діяти симетрично. Тут йдеться саме про військове зближення та підписану доктрину з Білоруссю
На думку Найчука, президент РФ натякнув Заходу, що хоче зберегти за собою “монополію на вплив на країни пострадянського простору”.
“Господар Кремля жадає, щоб з інтересами його держави рахувалися. А інтереси нашого північного сусіда – це і ми, і Білорусь, і Молдова… Прикро, що у Москві не визнають права України чи Молдови на геополітичну самостійність у виборі свого шляху”, – заявив фахівець.
Найчук нагадав про євроінтеграцію як суверенне право України. Щоправда, Росія щодо цього питання хоче спілкуватися лише з США.
“З точки зору Кремля, усі пострадянські країни повинні зберігати позаблоковий статус, бо він вигідний для російського міжнародного порядку денного. Саме тому ця заява означає неприпустимість для Путіна розширення НАТО в східному напрямку, який він вважає російським прикордонням”, – наголосив Антон Найчук.
Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін наголосив на тому, що хоче отримати юридичні гарантії того, що НАТО не розширятиметься на схід, тобто Україну не приймуть до Альянсу. У відповідь на таку заяву президент України Володимир Зеленський нагадав Путіну, що згідно з Будапештським меморандумом, Росія була одним із гарантів територіальної цілісності України, однак це не завадило їй окупувати Крим та здійснити вторгнення на Донбас. У НАТО ж зазначили, що питання про вступ до Альянсу вирішуватиметься без Росії, а Україна сама вибиратиме свій шлях.