Вища рада правосуддя звільнила двох суддів Верховного суду. Раніше вони подали заяви про відставку.

Про це повідомляється на сайті ВРП.

Зазначається, що на сьогоднішньому засіданні були розглянуті матеріали про звільнення суддів у зв’язку з подачею заяв про відставку. Вища рада правосуддя вирішила звільнити:

  • Василя Огурецького – з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду;
  • Світлану Вус – з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду.

Окрім того, були звільнені суддя Луганського апеляційного суду Володимир Гаврилюк, суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Валерія Босюк і суддя Малиновського районного суду Одеси Віктор Корой.

Загалом з початку 2021 року на підставі заяв про відставку звільнено 110 суддів.

Окрім того, вересень розпочався, а ми нагадаємо, що нещодавно повідомлялося, що восени може відбутися перелік звільнень та ротацій серед чиновників.

Про можливе переформатування Кабміну в новому політсезоні “ДС” поговорила з політичним експертом Андрієм Золотарьовим.

Як пише видання, чим ближче новий політичний сезон, тим частіше представники влади міркують про те, що в уряді будуть перестановки, і своїх крісел можуть позбутися кілька міністрів. По-перше, всі чекають, що слідом за Хомчаком у відставку відправиться і міністр оборони Андрій Таран. З урахуванням призначення новим головнокомандуючим ВСУ Залужного Таран кандидат на вихід?

“Дійсно, влітку вже обговорювалася відставка Андрія Тарана, але замість цього звільнили трьох його заступників і головкома ВСУ, дали міністру час виправити помилки. Багато буде залежати від результатів зустрічей Зеленського в Вашингтоні — там можуть остаточно переконати його розпрощатися з генералом. Тим більше, нинішній президент хотів би, щоб його згадували в контексті модернізації армії, а Таран цьому ніяк не посприяє, і його заміною називають молодого директора «Укроборонпрому» Юрія Гусєва”, – відповів експерт.

Нібито незадоволені на Банковій міністром фінансів Сергієм Марченко, хоча він начебто діє в руслі політики «слуг», зокрема, захищає дуже непопулярну ідею визначення доходів громадян за непрямими ознаками. У Золотарьова поцікавились, які претензії до нього.

“В основному претензії до нього лежать в площині того, що звужується «кормова база», що посилює конкуренцію. Міністерство фінансів — ключове в питанні грошових потоків, можливостей “працювати” з бюджетом, і зрозуміло, що тут питання скоріше навіть не в компетенції або професійних якостях міністра, а як раз в конкурентній боротьбі за потоки. І як би там не було, Мінфін — це одна з тих позицій, яка визначає в державі економічну погоду.

Втім, досить багато матеріалів і прогнозів про зміну міністрів, в тому числі і Марченко, має технологічний характер, в ряді випадків говорять, що крісло вже під кимось хитається, але це далеко від реальності”, – зазначив він.

Міністр Ткаченко — на передовій публічної війни влади з мером Києва Кличком. Однак чи може ця обставина уберегти його від відставки.

Експерт вважає, що ні.

“Навряд чи. У боротьбі з Кличком роль Ткаченко не є головною. З урахуванням того, що проблем, пов’язаних з Мінкультом, вистачає, про відставку Ткаченко говорять уже давно. Але війна з Кличком не є тим фактором, який допоможе йому зберегти крісло міністра. Він — один з перших серед кандидатів на виліт.“, – сказав Золотарьов.