Екс-спікер Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що соратники Юлії Тимошенко з фракції “Батьківщина” регулярно відвідують Офіс президента, співпрацюючи з владою по низці питань. А голосування в парламенті щодо своєї відставки Разумков і зовсім пояснив створенням нової коаліції “Слуги народу” і “Батьківщини”.

Про це зявив ексспікер Дмитро Разумков висловив в ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Нардеп Іван Крулько, який представляє фракцію “Батьківщина”, заявив, що і він, і його колеги вже неодноразово говорили за підсумками голосування за відставку Разумкова, що кнопку “за” вони натиснули не в знак солідарності з діями “Слуги народу”, а, навпаки , в знак незгоди з діями монобільшості, які ті проводять останні 2 роки. Так як Дмитро Разумков був делегований на посаду глави ВР саме “Слугою народу”, то “Батьківщина” і вважала правильним голосувати за його відставку, оскільки знаходиться в опозиції.

Нардеп нагадав, що саме за головування в парламенті Разумкова була прийнята низка антиконституційних законопроектів і систематично порушувалися права опозиції. Дмитро Разумков у відповідь парирував жорсткою відповіддю, що нардепи “Батьківщини”, які називають себе опозиціонерами також, як і за його відставку взяли участь в голосуванні по призначенню низки міністрів, а також дали свої голоси за держбюджет.

Як пише Тарас Сидоржевський, Разумкова все-таки відправили у відставку. Незважаючи на те, що до останнього залишалося інтригою, чи вистачить голосів, спікера зняли зі значним запасом – 284 нардепа показали йому на вихід.

Зрозуміло, що “поперли” Разумкова за те, що він давно намагався грати свою гру, і це було питання часу – коли це набридне Зеленському.

Те, що Разумков предметно наривається на неприємності, стало зрозуміло після того, як він публічно пішов проти лінії партії на засіданні РНБО і утримався від голосування щодо каналів Медведчука. Можна було, звичайно, запідозрити спікера в симпатії до Медведчука або зв’язках з ним. Але, скоріше, той випадок показав, що Разумков – людина, яка хоче, щоб все робилося правильно, за законом, процедурою, регламентом та ін. Навіть якщо це собі на шкоду, і навіть якщо він в таких високих матеріях залишається зовсім самотнім.

Кейс з Медведчуком тоді став першим гучним тривожним дзвіночком, а остання історія з законом про олігархів задзвеніла дзвоном над його головою.

Відразу після відставки Разумков вельми самовпевнено натякнув журналістам, що його майбутнє президентство – питання вирішене.

“Раніше всі що говорили: з голів Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник ми сьогодні прибрали”, – сказав він. Можливо, він не зміг впоратися з собою і зіграли емоції, а, може, це був продуманий хід. Але таким чином він кинув виклик особисто Зеленському, який негласно готується до другого терміну. Чи судилося мріям Разумкова стати реальністю? Чи стане він лідером і чи зможе зібрати навколо себе команду? Чи “візьме” він виборця своєю “правильністю”? Поки говорити про президентські вибори – це як гадати на кавовій гущі. Занадто багато людей хочуть господарювати на Банковій, конкуренція висока, і занадто невизначені зовнішні обставини.

Але те, що можна сказати напевно – Зеленський сколотив собі солідний “клуб скривджених колишніх друзів”. Це вже всіма забутий “повний профан в економіці” Гончарук, “шепотун” Богдан, “вічний” глава МВС Аваков, “реформатор” Данилюк, “своя людина” Рябошапка і так далі. Головних осіб команди “ще зеленого” на початку президентського терміну Зеленського вже немає. І Разумков серед них об’єктивно був номером один. Адже ми пам’ятаємо, як під час передвиборчої кампанії скрізь замість Зеленського віддувався саме Разумков. Та й, фактично, він був другою особою в державі два роки…