Громадська організація «Фундація DEJURE» подала в етичну комісію Конституційного суду звернення про порушення з боку голови КСУ Олександра Тупицького.
Про це повідомив учасник «Автомайдану», член правління адвокаційного центру DEJURE Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook.
«31 грудня я і «Фундація DEJURE» подали звернення в КСУ і в комісію з питань регламенту та етики про вчинення Тупицьким істотного дисциплінарного проступку. В цей же день КСУ його отримав – розповів він.
За словами Маселка, в зв’язку з цим КСУ повинен досить швидко звільнити Тупицького.
При цьому юрист не вірить у здатність КСУ хоча б почати процедуру звільнення.
«Але я за те, щоб використовувати чинні законні методи вирішення проблеми або ж довести, що вони не в змозі шукати інші способи. Тому пробуємо і даємо шанс КСУ зберегти обличчя», – додав адвокат.
Крім цього, він уточнив, що до складу етичної комісії входять судді Василь Лемак, Олександр Касмінін, Володимир Мойсик, Сергій Сас, Ігор Сліденко і сам Тупицький.
Зазначимо, голова Конституційного суду Олександр Тупицький до нинішньої посади як районний суддя Донецька у період 2006–2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.
Про це свідчить запис розмови за участю Олександра Тупицького, який верифікували, проаналізували, співставили із подіями того часу та публікують ЗМІ.
Сам Тупицький утримався від коментарів по суті поставлених журналістами запитань.
У жовтні 2018 року слідчі Генпрокуратури за участю СБУ здійснили запис розмови Олександра Тупицького в рамках кримінального провадження щодо іншого судді – колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, який перебуває в розшуку.
Тупицький, який на той момент був заступником голови Конституційного суду, покликав на зустріч у кафе поблизу КСУ свого знайомого, донецького бізнесмена Владислава Дрегера, який на той момент, як виявилося, вже співпрацював з правоохоронцями та здійснив запис цієї розмови.
Як випливає із запису, Олександр Тупицький намагався переконати Владислава Дрегера не свідчити правоохоронцям про його роль у подіях навколо «Зуївського енергомеханічного заводу» (м. Зугрес), в заволодінні яким наразі підозрюється ексголова Вищого господарського суду Віктор Татьков.
Директор Асоціації «Бізнес-Варта» Ольга Матвєєва пояснює, що в таких резонансних справах розраховувати на слідство не варто. Лише на зовнішній подразник – а саме, на публічність.
«Мене насторожило те, що особою, яка названа бізнесменом з Донецької області – Дрегером – було таке викриття зроблено. У нашій практиці ми знаємо цю особу, як людину, що пов’язана з неправомірним заволодінням активами інших бізнесів. Враховуючи те, що наша робота є ґрунтовна і ми говоримо про те, де самі є самі адвокатами, ми досліджуємо не лише факти рейдерства, але й зв’язки. Дрегера я зустріла в історії з рейдерством з Кіровоградської області. Ми почали розмотувати ланцюг і дійшли до Дрегера», – розповіла Матвєєва.
За її словами, Асоціація «Бізнес-Варта» захищала власника олійно-переробного заводу з Миколаївської області.
«Коли дійшли до того, що певна компанія була задіяна в схемах фіктивного ПДВ, ми разом з журналістами продовжили копати далі. І зустріли далі компанії, які займаються тими ж схемами. Там ми побачили агрофірму «Маяки» і почали її вивчати. Тому що дуже багато у компанії виявилось судових позовів – на мільярди гривень. Більшість стосувалася фіктивних ПДВ. Як з’ясувалось – агрофірма «Маяки» – компанія з Донецької області. І про цю компанію в інтернеті розповідає сам Дрегер. З розповіді стає зрозуміло, що взяти під контроль цю компанію Дрегера попросив… Анатолій Матіос», – пояснила Матвєєва.
За її словами, у справі прослідковується зв’язок між Анатолієм Матіосом – військовим прокурором, Юрієм Луценко, який був Генеральним прокурором, між керівництвом ДФС та між людьми, які організовують схеми рейдерства.
«Було створено навіть певну видимість: ДФС перевіряє, чи дійсно правильно відшкодовується ПДВ, навіть подає до суду, але до суду не з’являється прокурор і справу закривають», – пояснює голова «Бізнес-Варти».
Самі ж судді КСУ вчора продовжили захищати Тупицького та не визнали указ Зеленського. Війна суддів і президента починається з Новою силою. Але чому ж мовчить Тупицький? Зник.