Західноєвропейські держави, такі як Франція чи Німеччина, не бачать Україну членами НАТО через війну та страх перед Росією.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” заявив голова правління Центру оборонних стратегій та екс-міністр оборони України Андрій Загороднюк.

“Вони бояться Росії, постійно кажуть нам, що бояться ескалації навіть звичайною, конвенційною зброєю – хоч і не можуть показати, які можливості РФ могла б залучити для ескалації. Як наслідок, вони бояться проштовхувати питання членства України в Альянсі”, – сказав Загороднюк.

Водночас він упевнений, що навіть ці скептичні країни через деякий час визріють для розуміння реалій, і це станеться дуже скоро.

“Але поки вони бояться цієї війни – вони не даватимуть добро на нашу участь в Альянсі. Щоб стати членом НАТО, ми передусім маємо виграти війну. І це абсолютно реально. Вже зараз ми розуміємо, що можемо не допустити подальшої окупації і звільнити території у досить найближчий термін, як мінімум до стану на 23 лютого.

Коли це станеться, Альянс буде готовий говорити про продовження євроатлантичної інтеграції України. А до того про членство говорити з ними буде практично нереально”, – вважає Загороднюк.

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський підтвердив, що візьме участь у саміті НАТО наприкінці червня.

Про це глава держави заявив у Twitter.

“З вдячністю прийняв запрошення партнерів на участь у ключових міжнародних заходах: від федерального канцлера Олафа Шольца – у саміті “Великої сімки”, а від генерального секретаря НАТО – у саміті НАТО в Мадриді”, – зазначив Зеленський.

Він не уточнив, у якому форматі візьме участь у заході.

У середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що президента України Володимира Зеленського чекатимуть на саміті НАТО в тому форматі, в якому він зможе взяти участь з огляду на обставини.

Відомо, що лідери НАТО на саміті у Мадриді мають узгодити комплексний пакет допомоги для України.