У мережі з’явилася інформація, що Росія начебто зібрала 500 танків й 600 бойових машин та готує великий наступ на Куп’янськ. Мовляв, зараз напередодні так званих президентських виборів Володимиру Путіну було б непогано захопити хоча б якийсь шматок української землі.

Військовий експерт Павло Нарожний припустив, чи дійсно може бути така загроза, чи це просто чергові жахалки Росії.

Зазначимо, що напередодні командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський побував із робочою поїздкою у військових частинах і підрозділах, які ведуть оборону на Куп’янському напрямку.

Як зазначив військовий експерт, насправді таку інформацію опублікував Центр оборонних стратегій – українська організація, яка відстежує ситуацію на фронті.

«Росіяни не зможуть наступати одною величезною колоною з 500 танків та 600 броньованих машин. Навіть найбільш сучасні танки, зокрема Leopard 2, які Україна отримала від Заходу та використовувала під час наступу на Роботине, не принесли бажаного успіху. Міна вартістю 100 доларів зупиняє танк, який коштує 2 – 3 мільйони доларів», – зауважив Нарожний.

На всіх ділянках Збройні Сили України будують щільні укріплення, готуються до активної оборони, закопують міни. На жаль, великих комунікацій на цю тему немає, але, наприклад, командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв відкрито розповідає про Північ, адже там немає бойових дій. За його словами, там закопали пів мільйона мін.

«Якщо ми змогли закопати пів мільйона протитанкових мін на Півночі, то я думаю, що приблизно така сама кількість очікує ворога й на Куп’янському напрямку», – мовив військовий експерт.

Уявимо собі найнегативніший сценарій. До прикладу, що все пішло не за українським планом – не встигли побудувати та замінувати укріплення й Сили оборони відступають до річки Оскіл, там де раніше був наш оборонний рубіж.

«Звісно, не хочеться кидати Куп’янськ й всі звільнені території, адже це буде великим ударом по обороні Бахмута. В такому разі у ворога покращиться логістика. Проте наразі все виглядає так, що Збройні Сили України готуються до активної оборони й зможуть зупинити ворога», – наголосив Нарожний.

Свою думку, щодо ситуації на цьому напрямку, висловив і військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, загальна чисельність танків групи “Захід” на Куп’янському напрямку становить 700 одиниць.

“Це обумовлено тим, що до складу групи військ “Захід” входять насамперед танкові підрозділи, наприклад, перша танкова армія. За особовим складом група військ “Захід” — це трохи більш як 57,5 тис. осіб. Плюс група прикриття кордону Бєлгородської області — це ще 12,5 тис. військових і близько сотні танків. Тобто загальна кількість тільки у цих двох угруповань — це понад 850 танків і майже 70 тис. особового складу”, — повідомив Коваленко.

Він звернув увагу, що в іншому чисельність армії РФ на Куп’янському напрямку не змінюється понад пів року наступальних дій.

“Дуже напружена, важка ситуація, особливо в районі Куп’янська, але вона настільки важка впродовж уже понад пів року. Титанічних зусиль докладають наші воїни, щоб стримувати ось цю всю масу”, — зауважив військово-політичний оглядач.

Коваленко вважає, що Куп’янський напрямок найближчим часом, як і раніше, буде одним із найважчих на всій лінії фронту.

Нагадаємо, начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що окупаційні війська Росії сконцентрували понад 120 тис. особового складу на Лимано-Куп’янському напрямку, також понад тисячу танків, близько двох тисяч бойових броньованих машин та іншої техніки і систем ураження.