Протягом двох років повномасштабного вторгнення Росії в Україну Повітряні сили просто громлять російську авіацію вздовж і впоперек. Окупанти, за даними Генштабу, втратили разом більше 600 повітряних суден. Однак це далеко не кінець, а лише початок розгромів.

Адже після того, як Повітряні сили ЗСУ отримають західні винищувачі F-16, розпочнеться витіснення російської авіації з українського повітряного простору. І це буде відбуватися без застосування повітряних боїв в стилі «Top Gun».

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко  звернув увагу на головні засоби далекого ураження повітряних цілей – ракети «повітря-повітря» AIM-120 AMRAAM, якими оснащений винищувач F-16. При цьому він зазначив, що найпривабливішими є ракети модифікацій AIM-120C-5/C-6/C-7, а також AIM-120D з дальністю ураження 105, 120 та 180 км.

Генерал-лейтенант Микола Олещук, командувач Повітряних сил Збройних Сил України відзначив, що наразі українські пілоти використовують радянську техніку. Проте він підкреслив:

«Ми чекаємо і активно працюємо над тим, аби найближчим часом до битви врешті долучити F-16. Зафіксувати статистику нашої «воєнної рутини» непросто, адже оновлюється вона практично щогодини. Оновлюється російськими А-50-ми та «сушками», іранськими «шахедами» та «непереможними ракетами», ворожими пунктами управління, крейсерами, підводними човнами та цілими штабами флоту», — розповів Олещук.

За словами Олещука, за цей час Повітряні сили провели десятки блискучих операцій.Загалом, у взаємодії із Силами оборони України вдалось знищити:

1905 ракет різних типів: 43 балістичних та 25 аеробалістичних – Х-47М2 «Кинджал»; 4844 – ударних дрони та 7660 БпЛА оперативно-тактичного рівня; 340 – літаків; 325 – вертольотів.

«Щоденно кажу «ДЯКУЮ» підлеглим за знищені цілі та успішну бойову роботу. Адже за кожною цією цифрою – ЛЮДИ! Українські пілоти в умовах потужної ворожої протидії здійснили уже понад 18800 вильотів. Із них 7800 – на вогневе ураження, 8900 – на авіаційне винищувальне прикриття», — додав командувач Повітряних сил.