Російські окупанти накопичують сили серед місцевих у захоплених містах Лисичанськ і Сєвєродонецьк, захопити автосполучення між Лисичанськом і Бахмутом їм не вдається.

Про це заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Нетривалою була віра в “асвабадителей” у тих, хто залишався на Луганщині цілеспрямовано.

Росіяни вже відзначили захоплення нашого регіону, прирівняли це до перемоги у Другій світовій війні, але на межу області так і не вийшли.

Проводять ротацію, залучаючи місцевих. Як це відбувається? Чоловіка запрошують на роботу, наприклад, до водоканалу, а через кілька днів він замість перших грошей отримує повістку. Його викликає “нова батьківщина”.

Друзі, Корупція.Інфо створює власний крипто канал в телеграмі.

Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. Посилання на канал в описі під відео. Наразі повертаємось до теми.

За словами Гайдая, за рахунок сєвєродончан і лисичан ворог намагається подолати спротив українських бійців, “щоб завершити виконання хоча б якогось завдання”.

Голова ОВА очікує на чергове підсилення з боку росіян.

“Воювати на рівних умовах вони не в змозі, п’ятикратну перевагу використати теж. Коли вона десятикратна і дозволено стирати із лиця землі великі міста – щось виходить.

Але захопити автосполучення з Лисичанська до Бахмута росіянам не вдається вже третій місяць. Вони контролюють лише ті ділянки, з яких ми відійшли на нові оборонні позиції.

Допоки тримали Лисичанськ, жодним метром цієї дороги ворог не володів. Для них це чергова “Великая битва”.

Помимо того,  нагадаємо ставлеником окупантів у захопленому Сєвєродонецьку Луганської області став Микола Моргунов, який був міським головою міста Брянка за часів Віктора Януковича.

“У Сєвєродонецьку представили вже третього “народного мера” – цього разу ним став Микола Моргунов, колишній міський голова м. Брянка часів Януковича, а також “ЛНР”. Про це заявив Сергій Гайдай.

Крім того, чоловіків на окупованих територіях Луганської області запрошують нібито на роботу – і вручають “повістки”, відправляючи захищати “нову батьківщину”.

У західній розвідці вважають захоплення окупантами Лисичанська справжнім прогресом для росії. Водночас під час кожного просування загарбники зазнають катастрофічних втрат.

Моральний дух російських військ перебуває на низькому рівні. Окрім цього, окупанти мають проблеми з боєприпасами.

У західній розвідці зауважили, що захоплення Лисичанська окупантами означає, що росія показала “справжній прогрес” в досягненні буцімто початкової мети вторгнення – так званого “звільнення Донбасу”. За словами одного з посадовців, співпраця між російськими силами на Півдні України стала дещо кращою після того, як командувачем став генерал сергій суровікін.

Значні зміни в командуванні росія зробила за останні тижні. суровікін прийняв командування південним угрупованням військ, яке контролює окупацію Півдня та наступ з півдня на Донбас.

“Він – суперечлива фігура навіть за мірками російського генералітету. Незрозуміло, чи саме його вплив призвів до недавніх успіхів навколо Лисичанська, але, безумовно, співпраця між групами сил на боці росії була кращою, ніж ми бачили на попередніх етапах війни”, – додав посадовець.

Водночас тактичний успіх росії на Донбасі не означає зміну позиції Заходу. Наразі сталість наступу окупантів є складною.

Втрати, які росія зазнає за кожне просування, залишаються вагомими, й існують дуже серйозні проблеми щодо морального духу і запасів російських боєприпасів. Залишається дуже невизначеним й те, чи вийде росія цього року на межі Донецької області,– додали у розвідці.

За словами посадовця, системи західної далекобійної зброї починають робити суттєві оперативні зміни для України. Це видно з втечі окупантів з острова Зміїний і кількості збільшення ударів ЗСУ по важливих ворожих об’єктах на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Далекобійні РСЗВ ще більше послаблюють наявну вразливість росії.