У розпорядженні влади Фінляндії знаходиться заморожене майно росіян, що потрапили під санкції, на суму як мінімум 76 мільйонів євро.
Про це пише Yle, повідомляє “Європейська правда”.
Управління зі стягнення боргів заморозило, зокрема, велику кількість вагонів товарних поїздів. За даними фінських ЗМІ, внаслідок санкцій було конфісковано понад 1000 таких вагонів. Їхня загальна вартість може досягати 20 мільйонів євро.
Управління зі стягнення боргів також вилучило, наприклад, великі партії цінної сировини. Наприклад, у порту Коккола знаходиться вантаж залізняку, вартість якого оцінюється в 40 млн євро.
Нагадаємо, російський “Газпром” 21 травня зупинив експорт газу до Фінляндії.
“Імпорт газу через пункт входу Іматра припинено”, – йдеться в повідомленні Gasgrid Finland. Іматра є точкою входу російського газу до Фінляндії.
Фінський державний оптовий постачальник газу Gasum у п’ятницю заявив, що “Газпром” попередив про зупинку постачання у ніч на суботу. Gasum також підтвердив у суботу, що поставки припинилися.
“Постачання природного газу до Фінляндії за контрактом на поставку Gasum припинено”, – йдеться в повідомленні.
Віднині протягом майбутнього літнього сезону Gasum постачатиме своїм клієнтам природний газ з інших джерел по трубопроводу Balticconnector. BalticСonnector з’єднує Фінляндію з газовою мережею сусідньої Естонії. Більшість газу, що використовується у Фінляндії, надходить із Росії, але на газ припадає лише близько 5% її річного споживання енергії. “Газпром експорт” раніше зажадав, щоб європейські країни платили за постачання російського газу в рублях через санкції, введені у зв’язку з вторгненням РФ в Україну, але Фінляндія відмовилась це робити.
Більшість європейських контрактів на постачання укладено в євро або доларах, і Росія вже відключила газ Болгарії та Польщі минулого місяця після того, як вони відмовилися дотримуватися нових умов оплати. В Єврокомісії заявили, що розрахунки європейських енергетичних компаній з “Газпромом” мають відбуватися у євро.
“Все, що виходить за рамки того, що відкривається рахунок у валюті, яка вказана у контракті, у “Газпромбанку”, здійснюється оплата на цей рахунок і це вважається фіналізацією оплати – суперечить санкціям… Компанії мають платити у валюті, передбаченій контрактом. Решта буде порушенням санкцій. Якщо є контракт з “Газпромом” у євро, а ви отримуєте рахунок у рублях і оплачуєте у рублях – це суперечить контракту”, – сказав у коментарі речник Єврокомісії Ерік Мамер у відповідь на запитання ЗМІ про те, який у країн-членів простір для маневру у зв’язку з вимогою Росії платити за газ у рублях, і чи можна відкривати у “Газпромбанку” другий рахунок у рублях.