У Львові, ймовірно, відновлять патрулювання вулиць із залученням громадських активістів. Про необхідність поновлення практики чергування у місті на апаратній нараді з управлінцями ЛМР, 19 листопада, заявив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Управлінець наголосив на тому, що останнім часом у Львові значно погіршилась криміногенна ситуація, побільшало випадків пограбувань, повідомлень про замінування громадських об’єктів та навіть вбивств.
«Останньою краплею, напевно, стало вбивство інспектора ДАІ, яке сталось вчора на Сихові. Вся міліція «на ногах» з ночі. Трохи більше тижня у Львові ловили грабіжників, які нападали на аптеки: працювали злочинці у балаклавах, зі зброєю вривались в аптеки міста. Також оці постійні повідомлення про замінування… За вісім останніх років я такого не пам’ятаю, щоб протягом останніх десяти днів такі речі творились у Львові», – розповів Синютка.
За його словами, у зв’язку із погіршенням криміногенної ситуації, варто відновити патрулювання вулиць міста із залученням громадських організацій та соціально активних громадян Львова.
«У нас є радник міського голови з питань безпеки, є голови районних адміністрацій, є керівник муніципальної дружини. Вам треба взятись серйозно за відновлення патрулювань вулиць міста, ми відповідальні за безпеку людей не менше, ніж правоохоронці», – наголосив заступник міського голови.
Синютка наголосив, що правоохоронці останнім часом у напруженні, а частина з них перебувають у ротації в зону АТО, тому варто апелювати до громадськості, до громадських організації, аби забезпечити спокій у місті. Це питання номер один на сьогодні, вважає перший заступник міського голови Львова.
Нагадаємо, практика патрулювань вулиць Львова мешканцями міста була запроваджена під час «Революції Гідності», коли правоохоронні органи, підзвітні режиму Януковича, були практично паралізовані, і не виконували прямих функцій.
Зокрема у « Ніч гніву», коли протестувальники у Львові, спровоковані штурмом київського Майдану підрозділами внутрішніх військ та «Беркуту», вночі, 18 лютого, захоплювали, палили та били вікна в адмінбудівлях та міліцейських відділках міста. Спроби силовиків протидіяти були мінімальні. Після цього впродовж кількох днів на вулиці міста вийшли загонипатрулювальників, сформовані добровольцями-мешканцями Львова.
Читай найсвіжіші новини про Львів
Джерело: Zahid.net