Участю в коаліції, але відмовою від посад в уряді, представники «Батьківщини» та «Самопомочі» можуть переграти самі себе.
"Батьківщина" планує увійти до складу коаліції, однак претендувати на міністерські портфелі не буде.
Про це заявляв молодий "батьківщинець" Крулько.
Естафету відмови від міністерських портфелів підхопила "Самопоміч". На відміну від них "радикалів" Ляшка, які заявили про претензії аж на три портфеля.
Але коли прем'єр Яценюк оголосив прізвище "ляшківців", Силантьєва в якості кандидата на пост міністра молоді та спорту, чомусь відмовився. Невже мало?
Насправді позиція "Батьківщини" і "Самопомочі" дивує. Зрозуміло, що на публіці всі дуже скромні, щоб ніхто не запідозрив у зайвих "портфельних" апетитах. Однак якщо ваша політсила входить до складу коаліції, значить, зобов'язана брати відповідальність за роботу уряду.
Інакше виходить дивна ситуація: в Кабмін йдуть одні, ми їх ніби підтримуємо, але залишаємо за собою маневр для критики.
Ми розумні і думаємо на перспективу, про майбутні місцеві вибори. Тому що всі, хто увійде в нинішній уряд, будуть зобов'язані проводити непопулярні реформи. Значить, валити свій і партійний рейтинг.
"Візьми и зроби". Прекрасний гасло "Самопомочі". Але на ділі виходить, що брати і робити будуть інші.
Приблизно таку ж позицію після Євромайдан зайняла партія "УДАР" (схоже, до складу нинішнього уряду "кличковці" теж не горять бажанням входити, наприклад, Павло Розенко всіляко відмовляється).
Кажуть, рішення про невходження в "уряд камікадзе" Яценюка приймалося тому, що Кличко хотів балотуватися в президенти. А навіщо його політсилі брати на себе негатив? Чи так це було насправді вже неважливо. Найважчі місяці "ударники" пересиділи в парламенті. Але що від цього виграла партія? Навіть самостійно на вибори не пішла …