Семена Салатенка, спроби скинути якого тривали майже всю його каденцію, нарешті позбавили посади.
Представник "Батьківщини", який доволі несподівано рік тому став головою обласної ради, вже майже на наступний день став кісткою у горлі для тих, хто йому торував шлях на цю посаду, повідомляє Корупція. Інфо
Тепер, після низки невдалих спроб, коли у можливість його відставки перестали вірити навіть найбільші недруги Семена, це сталося.
Семен Салатенко, представник партії Тимошенко і соратником нардепа від її політсили Владислава Бухарєва, був обраний головою ради 4 грудня минулого року.
До річниці він не досидів лише два дні: сьогодні, 2 грудня, під час таємного голосування за його відставку проголосували 35 депутатів з 40 (з 64 депутатів складу облради), що отримали бюлетені.
Отже, наразі можна констатувати очевидну перемогу пропрезидентської сили на території, яка довгий час вважалася і фактично була вотчиною соратників Юлії Тимошенко. Але після сьогоднішніх подій можна говорити про певний перелам, після якого губернатор Клочко разом з соратниками почне відвойовувати втрачені за минулі пару років позиції.
Варто сказати, що "Батьківщина" має і, напевне, ще довго матиме значний вплив на будь-які суттєві матеріальні потоки у обласному центрі, оскільки мер Олександр Лисенко почувається доволі впевнено. Але експансія "батківщинців" на інші регіони області, яка тривала протягом останнього року, відтепер має великі шанси припинитись.
Перш за все, це відставка Салатенка є ударом по позиціях нардепа Владислава Бухарєва, який був обраний в одному з мажоритарних округів на Сумщині і через Салатенка суттєво посилював свій вплив. Натомість інший впливовий депутат Андрій Деркач, інтереси якого почали дещо страждати внаслідок "неконструктивної" політики Салатенка, тепер може полегшено зітхнути.
Разом з тим, стають зрозумілішими політичні конфігурації у обласній раді. Виходячи з того, що голосів БПП, радикалів, "Волі народу", Опоблоку та "Відродження" об'єтивно не вистачало для ухвалення визначального кадрового рішення, допомога ймовірно прийшла з боку "Свободи" або "Укропу" або від двох одночасно. Не виключено, що "допоміг" також і хтось зі своїх – з самої "Батьківщини".
Таким чином, у нового голови облради Володимира Токаря і губернатора Миколи Клочка, яких на цьому етапі можна вважати навіть не просто однодумцями, а пасажирами одного човна, є грунт для формування під себе стабільної більшості. Яка дозволить законодавчій та виконавчій владам Сумщини злитись у міцних обіймах, згадавши дореволюційні часи єдності цих гілок в області.
Натомість "Батьківщина" відповзла зализувати рани і готувати удари у відповідь. Можна припустити, що сьогодні керівники цієї партії на Сумщині матимуть "довгі і непотрібні" розмови зі своїми київськими кураторами.
Також очевидно, що вже найближчим часом вони можуть вдатись до відкритого протистояння включно з "майданами", саботажем і іншими "капостями" там, де це лише можливо.
Але сьогодні їм, без сумніву, не вдасться зіпсувати свято у двох суміжних кабінетах "кривої хати", двері між якими досить довго залишались заблокованими, а тепер, нарешті, мають шанс стати відчиненими.