Погіршення ситуації з коронавірусом в Україні може вплинути на терміни проведення місцевих виборів – їх можуть перенести на більш пізній термін.

 

В Україні місцеві вибори, призначені на 25 жовтня, можуть перенести за умови, що половина території країни виявиться в “червоній” зоні карантину. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в неділю, 16 серпня, в ефірі Україна 24.

“І якщо <…> 50% території буде в” червоній “зоні, то це буде підставою для того, щоб серйозно задуматися про доцільність проведення масових заходів, в тому числі і виборів”, – заявив чиновник.

За його словами, Україна орієнтується на Польщу, яка недавно переносила президентські вибори через пандемію.

“Їх чіткі рекомендації показали, що дотримання протиепідемічних норм не впливає на збільшення випадків коронавірусу“, – підкреслив головний санлікар.

Головний санлікар додав, що на сьогодні складно спрогнозувати, чи будуть відкладені вибори через коронавируса. Ситуація може прояснитися вже на початку жовтня.

Нагадаємо, впродовж тижня в «червоній зоні» карантину будуть залишатися три міста і п’ять районів України. У “червоній зоні” діють найжорсткіші карантинні обмеження аж до заборони масових заходів та роботи громадського транспорту.