У зв'язку зі вступом в силу нового закону про телерадіомовлення всі раніше безкоштовні українські телеканали стають платними. – повідомляє Корупція.Інфо

Провайдери кажуть: ціни, які власники каналів (медіагрупи) виставили за право трансляції, необгрунтовано високі, тому вони припинять їх показувати. Про це пише from-ua з посиланням на Вести.

Вже з 1 січня українські медіагрупи отримають право вимагати від операторів телебачення (провайдерів, що займаються трансляцією, – ред.) плату за мовлення своїх каналів в їх мережах. На даний момент медіагрупи назвали мінімальну вартість свого контенту для мереж платного ТБ при укладанні договорів в грудні цього року в розмірі від 0,75-3 грн за одного абонента на місяць, але попереджають: з січня плата може підвищитися в рази.

Тим часом ряд столичних провайдерів вже б'ють на сполох, заявляючи, що не в силах оплачувати такі суми. Як розповіли "Вістям" в службі підтримки оператора послуг інтернету і телебачення Lanet, керівництво компанії зараз веде переговори з медіагрупами щодо можливості зниження вартості абонентської плати, але поки безуспішно.

Ми не будемо піднімати абонентську плату. Зараз керівництво намагається домовитися з медіагрупами. В іншому випадку з 1 січня відключимо ці пакети телеканалів.

– попередили нас в службі підтримки абонентів.

Схожі питання ми отримали в прес-службах інших провайдерів, що надають послуги на Позняках і Виноградарі.

Ті договори, які нам пропонують зараз підписати, містять дуже багато підводних каменів. Нам простіше не поспішати з підключенням, ніж потім ми залишимося винними колосальні суми медіагрупам. Крім того, підвищити вартість для багатьох абонентів не дозволяють умови договорів. Тому ймовірність, що в початку року ми запустимо мовлення без ряду популярних телеканалів, досить висока.

– розповіли "Вістям" провайдери на Позняках.

Зокрема, мова йде про телеканали 1+1, 2+2, ТЕТ, СТБ, ICTV, "Новий канал", "Україна", "Інтер", НТН і ще 15 інших. Тим часом в медіахолдинг кажуть, що право отримання вигоди з контенту, який вони виробляють, існує в усьому світі і Україна в цьому плані не повинна бути винятком.

На думку експертів, навіть якщо провайдерам не вдасться домовитися з медіагрупами і телеканали все-таки зникнуть з блакитних екранів телевізорів, у киян завжди залишиться альтернатива так званого інтернет-телебачення.

Хоча аудиторія ТБ залишається домінуючою, її вплив поступово знижується. Тому у громадян завжди залишиться можливість дивитися улюблені передачі на YouTube

– говорить політолог Микола Спиридонов.

У той же час експерти вважають, що якщо доступ до "стандартного набору" ТВ-каналів буде обмежений, це може істотно змінити інформаційну картину в столиці.

Якщо закон підпише президент, це може свідчити про його бажання закрутити гайки політичним конкурентам, олігархам, які володіють медіа. Це можна розцінювати як спробу контролю над медійним простором. Так як цей закон неодмінно знайде своє відображення в різкому зниженні ТВ-аудиторії.

– сказав нам Микола Спиридонов.