Поліція перевіряє інформацію про відмивання керівництвом «Укроборонпрому» близько 300 млн гривень.
Повідомляє Корупція. Інфо
Про це стало відомо з визначення Шевченківського суду Києва від 25 листопада 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.
Цим рішенням суд видав Національної поліції санкцію на перевірку договорів держпідприємства «Завод 410 Цивільної авіації» з декількома контрагентами.
Ревізія повинна підтвердити або спростувати відомості, передані раніше правоохоронному органу – про великі зловживання в дежконцерні, що об'єднує десятки підприємств різних галузей оборонної промисловості.
Поліція почала розслідування у вересні на підставі заяви народного депутата (ім'я не вказано в судових документах) про можливі зловживання службовим становищем керівництвом державного концерну «Укроборонпром».
Нібито, топ-менеджмент держмонополіста створив схему виведення грошей з обороту підпорядкованих держпідприємств через конвертаційні центри.
На підставі наявної інформації тільки по чотирьох підприємствам концерну – ДП «Житомирський бронетанковий завод», ДП «Київський бронетанковий завод», ДП «Одеський авіаційний завод» та ДП «Завод 410 цивільної авіації» – виявлено такі фінансові порушення:
– залучення до виконання держзамовлень одних і тих же компаній;
– штучне завищення обсягів податкового кредиту по ПДВ;
– проведення безтоварних операцій і подальше виведення коштів у тіньовий сектор економіки через ряд фіктивних підприємств.
Як сказано в матералом розслідування, використовуючи схеми відмивання грошей, ці підприємства уклали договори на поставку неіснуючих послуг, робіт або товарів на загальну суму 283 млн. гривень.
У число контраагентів вищезазначених підприємств «Укроборонопрома» нацполіція включила фірми: «Вертол», «Авіатехкомплект», «Промелектроніка», «Лістехпоставка», «Юкойл», «ЕКОР», «Авіа Макс», «Тангаж», «Спецавіасервіс», « Тех-партнер».
Суддя Шевченківського суду Києва Андрій осавулів надав поліції доступ до договорів купівлі-продажу, комісії, поставки, специфікації і походження поставленої продукції, тендерної документації та документів, що стосуються фінансово-господарської діяльності «Заводу 410 ЦА» з вишеперісленнимі контрагентами.
В рамках цього ж розслідування Шевченківський суд Києва також надав поліції доступ до аналогічних договорів інших запідозрених підприємств «Укроборонпрому»: «Київського бронетанкового заводу», «Житомирського бронетанкового заводу», «Одеського авіаційного заводу».