Зустрічайте, податок на ЛАЙНО: Вигрібні ями пропонується обкладати податком на нерухомість
Щодо податку на повітря, то його ще поки немає, а ось вигрібні ями вже пропонується обкладати податком на нерухомість, – Корупція Інфо
Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування господарських (присадибних) будівель і споруд) № 2513 від 01.04.2015
Парламентським фракціям варто було б провести внутрішній аудит законопроектів своїх депутатів, аби не потрапляти під вогонь критики.
Іноді законотворча діяльність деяких народних обранців призводять до кумедних ситуацій. Це не лише б'є по реноме самого депутата, але й по його політичній силі.
Приміром, у Верховній Раді вже два роки висить законопроект, яким пропонується обкласти податком вигрібні ями. Комітет ВР з питань податкової та митної політики мав розглянути ініціативу про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування господарських (присадибних) будівель і споруд, однак у депутатів виникли питання до проекту закону, який з легкої руки блогерів нарекли "податком на лайно".
Так, автором, народним депутатом від БПП Михайлом Кобцевим пропонується "включити до переліку об'єктів нежитлової нерухомості господарські споруди (колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки, замощення тощо)".
На думку експертів, виходить, що у разі ухвалення документу за такий майновий "комплекс", як вигрібна яма, треба буде платити податок.
І хоча норми законопроекту прямо не розповсюджуватимуться на фізичних осіб, а лише на юридичних, у цілому, дане ноу-хау було оцінене експертами, як відверто здирницьке.
Протягом двох років зареєстрований ще 1 квітня (що дуже символічно) 2015 року законопроект пройшов кілька інстанцій, отримавши досить стриманий висновок з боку Головного науково-експертного управління, був розглянутий Комітетом з питань запобігання корупції, який дав йому "зелене світло".
Хоча саме в цьому комітеті могли законопроект забанити. І тепер він має всі шанси потрапити до порядку денного. Що буде далі? Цілком прогнозовано, що спроба узаконити нове джерела "надою" викличе справедливе обурення у суспільстві, бо до болю нагадує казку про Чиполіно з введенням податку на повітря.
Може цей закон і важливий, але тоді його автор мав би пояснити, у чому полягатиме виграш простого українця.
Загалом же, вбачається логічним, аби усі політичні сили в Верховній Раді провели внутрішню ревізію законодавчих ініціатив їхніх депутатів.
Можливо, така пропозиція виглядає й ідеалістично, але іміджу політичної еліти її втілення точно не завадить.
Бо у нас дуже часто депутати діють за принципом героя кінофільму про робота Електроніка: "У мене також голос є, я також співати хочу".