В арештованому маєтку екс-генпрокурора Віктора Пшонки гуляє вітер. Від будинку, на який одіозний чиновник витратив мільйони доларів, залишилися самі стіни, передає Корупція.Інфо

Сьогодні рівно чотири роки, як Віктор Пшонка утік з країни. 23 лютого 2014 року, щойно господар стрімголов утік,  двері до його будинку відчинили люди в балаклавах. А просто цікаві українці масово пішли на оглядини до генпрокурора  і спершу навіть роззувалися при вході.

Вдруге ТСН тут 6 березня того ж року. Роззуватися вже не треба. Що саме цінного украли – невідомо. Опис майна – ніхто не проводив. І  знову подвір'я, обіцяють  охороняти, знову люди в масках.

У  липні 2014-го  вартові уже  не приховують облич, але й не кажуть – ким уповноважені тут сторожувати.  Мета  благородна поприбирати  і зберегти залишки пожитків од мародерів. Вхід у середину будинку нарешті опечатали слідчі. А озеро екс-генпрокурора Пшонки облюбували рибалки.

Листопад 2015-го- охороняти  вже майже  нічого. Цього разу сюди заходять  активісти, які зберегли Межигір'я. Кажуть, що пильнуватимуть  і це подвір'я, поки його долю не вирішить суд. Тоді Феміда вже постановила – арештувати землі втікача-прокурора, поки той із сім'єю в розшуку. 

У лютому 2018-го ТСН пускають до маєтку без проблем. Люди в формі не кажуть, ким уповноважені. Запевняють, якби не вони, від будинку  не лишилося б і цеглини. Що розкрадали тут геть усе, помітно ще при вході – гараж без воріт, вхід до будинку вже без левів. Лише з фотографіями чиновників-втікачів. Усе розграбовано до останньої розетки, від сходів на другий поверх залишився лише скелет, зірвано навіть мармурове підвіконня. У колишній спальні валяються пляшки з-під горілки і рами від картин. Мародери вигребли усе.

 

 

Після тотального грабунку ожив лише хлів. Нині тут додалося живності. Її, кажуть охоронці, розводять для себе. А на озері все ще клює риба. За те, щоб порибалити на озері, правлять по 120 гривень.

Як грабували багатого сусіда, у селі нині згадують неохоче. А в прокуратурі відхрещуються – мали право заарештувати лише земельну ділянку та  будівлю.  Коли чотири роки тому ТСН знайшла господарську книгу маєтку, у ній ми нарахували  витрат більше, ніж на 15 мільйонів доларів. Саме стільки коштувало облаштувати  все  обійстя. Чи вдалося хоча би зберегти дійсно цінні  речі, музейники кажуть – врятували лише одне Євангеліє. Але й те не старовинне.

 

Популярне: "Вже завтра Москаль повинен бути звільнений": У команді Порошенка розгорівся великий скандал