На тлі скандальних премій "Нафтогазу України" за перемогу в Стокгольмському арбітражі, Кабінет міністрів України на засіданні 18 липня заборонив виплату бонусів і винагород в державних компаніях.
"Я вважаю і підтримую, що зарплати повинні бути гідними, премії повинні бути гідними, щоб люди не займалися корупцією і так далі. Але що стосується жадібності і надмірності, фантастичних якихось цифр, які планується або пропонується виплачувати – я такого підтримати не можу. Власником державних компаній є український народ. Я думаю, що якщо чесно і справедливо платити, то добре. А якщо надмірно, то ніхто це не підтримає", – сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Голова уряду доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі підготувати це рішення, визначивши "стелю" додаткових виплат. У свою чергу, перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зазначив, що Мінекономрозвитку підготує це рішення протягом трьох днів.
Таким чином, у держкомпаніях припинять практику виплати бонусів і інших винагород, але, судячи зі слів прем'єра, премії скасовувати поки не збираються.
Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію
Як повідомлялося, Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премії керівництву Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російською компанією "Газпром".
"Питання в тому, чи уповноважували наглядову раду ухвалювати такі рішення. І чи є у них право призначати премії понад фінансового плану", – розповів генпрокурор Юрій Луценко.
Нагадаємо, співробітники "Нафтогазу" вже отримали первую часть премии в 46,3 млн долларов в связи с победой в Стокгольмском арбитражном суд в суперечці з російським газовим монополістом "Газпромом" за транзитним контрактом.
30 травня стало офіційно відомо, що Україна почала через суди примусово повертати 2,6 млрд доларів боргу "Газпрому". Суд задовольнив клопотання "Нафтогазу" про арешт часток російського "Газпрому" в його голландських дочірніх компаніях, а також арешт заборгованості цих дочірніх компаній "Газпрому". При цьому в у відповідь на арешти активів у "Газпромі" пообіцяли "захищати свої права"