Підвищення мінімальної зарплати в Україні з вересня-жовтня на 10% до 4100 грн дозволить купувати більше товарів, але все одно не зможе перекрити купівельну спроможність мінімалки в січні 2017 року.
На одну мінімальну зарплату зараз можна купити менше, ніж півтора роки тому.
При цьому експерти попередили, що якщо буде нове зростання мінімальних заробітків в найближчі місяць-два, то воно перекриє підвищення цін, але знову не більше ніж до кінця 2018 року.
Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
"Вартість продуктів збільшується через випереджальне зростання середніх по країні зарплат, які за 1,5 роки зросли на понад 40%, а ціни на їжу за цей час піднялися всього на 25%. Тому зрозуміло, чому люди з мінімальними доходами стали за 1,5 року біднішими. Ця тенденція продовжиться і в майбутньому, оскільки економічних передумов для значного зростання мінзарплати немає", – пояснив президент Украналітцентру Олександр Охрименко.
При цьому директор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко не очікує підвищення "мінімалки" раніше 1 січня 2019 року, не дивлячись на заяви влади підняти її восени. За його словами, ціни на основні продукти, до кінця 2018 року зростуть ще на 8-10%.
Крім того, за прогнозами, інфляція в 2018 році може зрости до 15%.
"Тобто кг м'яса може в цьому році подорожчати на понад 10 грн, літр молока – на 1-1,2 грн, буханець хліба на 70-80 коп. Також у вересні знову може подорожчати спиртне на 12-20%, пляшка горілки буде коштувати близько 90 грн", -сказано в матеріалі.
При цьому, після підвищення "мінімалки" купівельна спроможність збережеться на нинішньому рівні. Відзначається, що для досягнення рівня січня 2017 року, мінімальну заробітну плату потрібно буде підвищити до 5000 грн, що навряд чи зараз реально.