Народний депутат України Володимир Литвин уважає, що політики під час Євромайдану стимулювали протестувальників, щоб "на крові забігти у владу". Про це він заявив в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна", відповідаючи на запитання, хто стоїть за провокаціями на Майдані.
"Я не можу керуватися здогадками, але я думаю, що лише з часом ми дізнаємося всю правду. А тим більше, що сьогодні, як мені бачиться, намагаються встановити істину (слово "істину" я беру в лапки) в такому односторонньому вимірі, щоб якомога швидше закрити цю тему. Думаю, що там усе було не так просто", – зазначив він.
За словами Литвина, "якщо уважно читати й аналізувати ту інформацію, яка є у відкритому доступі, не виключено, що відбувався цинічний процес стимулювання тих людей, які були на Майдані, для того, щоб досягти бажаного результату". "Простіше кажучи, для того, щоб на крові забігти у владу", – додав нардеп.
Він зазначив, що, наприклад, у Вірменії протести проходили мирно, хоча "вся країна заявила, по суті справи, що вона не поділяє позицій правлячої партії і влади".
"А в нас не хотіли чекати, бо відчували – влада до рук підходить і ніяк не можна її схопити. Тоді, очевидно, потрібно було збільшити збурення суспільства і збільшити тиск з боку міжнародної спільноти. Я не можу зрозуміти радість, яку сьогодні демонструють і випромінюють у тому числі й українські політики за те, що загинули правоохоронці", – заявив він.
Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістало поранення.
У листопаді 2017 року італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra опублікував документальний фільм-розслідування, у якому кілька людей, які розмовляли грузинською мовою, стверджували, що в лютому 2014 року перебували в Україні і були в команді снайперів, завданням яких була стрільба по протестувальниках і правоохоронцях.