Поки хтось хвалиться успіхами медичної реформи в країні, українці не можуть навіть потрапити до лікаря на прийом

Про свій гіркий досвід розповіла в мережі киянка Дана Ярова.


Жінка на своїй сторінці в Facebook написала, що два її новонароджені сини отримали направлення від педіатра на консультацію до невролога і ортопеда, однак записатися до них неможливо.

Виявилося, що на сайті, де оформляють візити до лікарів, у невролога немає запису, а у ортопеда все зайнято до 31 жовтня (далі вона втомилася перевіряти).

При цьому киянка зазначає, що направлення на УЗД можуть давати тільки профільні лікарі, інакше за процедуру доведеться платити в кишеню.

За поясненнями жінка звернулася до медсестри при педіатрі, у якого оформили декларацію.

Медсестра відповіла, що лікарів немає: невролог старенький, хворіє по півроку, ортопед один, зараз пішов у відпустку, і то невідомо, чи вийде чи ні. При цьому вона порадила шукати по місту ортопеда у якого є хоч якийсь запис або невролога. Додавши, що деякі батьки знаходять. Або звертатися в приватну клініку.


Киянка зазначила, що піде в приватну клініку, де на ці обстеження доведеться витратити по 2000 грн на дитину, всього 4000 грн.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Додамо, користувачі мережі пишуть, що також стикалися з подібними ситуаціями.


Як повідомлялося раніше, благодійні внески в українських лікарнях, які вже стали добровільно-примусовими, викликають суперечки досить давно. Українців цікавить, яку законність мають такі «пожертвування». Та і який сенс їх платити, якщо у лікарні пацієнти часто не можуть отримати належного догляду.

Крапки над «і» спробувала розставити виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона зазначила, ніхто не може заборонити благодійність. Проте ключовим тут є, що все це має робитися добровільно.