З початку поточного року в Україні зафіксовано 8 смертей від ботулізму, до зараження яким в основному привело вживання в'яленої, солоної або консервованої риби домашнього приготування, яка була куплена в підземних переходах або на стихійних ринках.
Риба, яка вбила щонайменше вісьмох людей. Українців попереджають – їсти рибу домашнього приготування, яка не пройшла термічну обробку, вкрай небезпечно для життя. Полтавська риба вклала в лікарні двох жителів Сумщини, в реанімації Херсона досі перебуває жінка, яка напередодні поласувала рибою разом з чоловіком, що помер від ботулізму. Лікарі попереджають – симптоми хвороби оманливі, а із зовнішнього вигляду риби розпізнати хворобу неможливо.
Риба з ботулізмом забрала життя вже вісьмох, попереджає на своїй сторінці у соцмережах міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. І радить – ні в якому разі не купувати ці продукти на стихійних ринках та у пішохідних переходах.
Ботулізм не можна побачити чи відчути на смак. 600 кілограмів такої потенційно небезпечної риби наразі розшукують на Сумщині – товар придбали з рук у Полтаві. Рибою встигли поласувати двоє чоловіків, які наразі перебувають у лікарні.
Минулого року на Сумщині ботулізм діагностував у себе фельдшер швидкої допомоги, сам приїхав в лікарню, але за добу чоловіка не стало. І це при тому, що фельдшер добре знав симптоми. Часу на лікування ботулізму надзвичайно мало.
Всі шанувальники домашньої риби мають пам'ятати – симптоми ботулізму відрізняються від симптомів харчового отруєння. Погіршується зір, змінюється голос, з'являється м'язова слабкість та ускладнюється дихання.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
Тим часом у херсонській лікарні не вдалося врятувати чоловіка – він став восьмою жертвою риби з ботулізмом за цей рік. Йому не встигли вчасно привезти сироватку, хоча у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що препарат є. Ліки отримала вдова загиблого, з яким разом поїли риби. Але жінка досі в реанімації в тяжкому стані.
Інфекціоністи попереджають – ботулізм живе у кишківнику риб.
"Якщо виловити та відразу викинути кишківник, то з ним видаляється і збудник", – каже інфекціоніст Оксана Гудзенко.
Інфекціоністи попереджають – категорично не можна їсти рибу вдома без термічної обробки.
Кілька років в Україні взагалі не перевіряли рибгосподарства. Звідки риба, можна було дізнатися лише з накладної. Тепер обмеження на контроль зняли. Проте перевіряють тільки легальні підприємства.
"Більшість вживання в'яленої риби – це стихійні ринки, це домашнє виготовлення. Що і є по-суті причиною цих останніх захворювань"- говорить в.о. начальника Херсонського міського управління Держпродспоживслужби Марина Малахова.
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму Facebook зазначила, що ботулотоксин, зараження яким призводить до ботулізму, накопичується в зіпсованих продуктах.
Для лікування захворювання в Україні закуплена спеціальна сироватка.
"З цього року на центральному рівні Україна почала закуповувати сироватки від ботулізму. Наразі наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час. Її терміново доставляють у місце зафіксованого випадку ботулізму", – повідомила вона.