Газова директива Європейського Союзу з поправками застосовуватиметься до російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2".

Про це заявив генеральний директор Генерального директорату Єврокомісії з енергетики Домінік Рісторі, передає "Інтерфакс-Україна". За його словами, схвалена директива дуже швидко набуде чинності.

"Директива набуде чинності швидко, в будь-якому разі, до запуску "Північного потоку-2". Тобто ця директива застосовуватиметься до цього проекту", — сказав європейський високопосадовець у понеділок на прес-конференції у Брюсселі після засідання Ради ЄС з енергетики. Під час засідання міністрів країн ЄС поінформували про підготовку остаточного затвердження директиви.

Він повідомив, що багато держав ЄС висловлювалися на користь того, щоб застосування цієї директиви втілювалося негайно після публікації і з урахуванням всіх поправок.

Відзначимо, 21 лютого Рада Європейського Союзу схвалила поправки до Газової директиви, які зачіпають російський газопровід "Північний потік-2".

Правила ринку газу Євросоюзу застосовуватимуться до трубопроводів, що приходять з третіх країн. Комітет постійних представників держав ЄС щойно схвалив угоду між Радою ЄС та Європарламентом щодо Газової директиви", — повідомила прес-служба Ради ЄС

Йдеться про компромісний варіант поправок, які передбачають посилення вимог до нового проекту російського газового монополіста "Газпрому", за допомогою якого той збирається постачати газ до Європи в обхід України. При цьому зміни до блокування "Північного потоку-2" не призведуть.

"Це зробить нормативно-правову базу ЄС послідовнішою, підвищить прозорість та забезпечить правову визначеність як для інвесторів у газовій інфраструктурі, так і для користувачів мережі", — йдеться у повідомленні Ради Євросоюзу.

Згідно з документом, у російського газопроводу має бути незалежний від "Газпрому" оператор, а до потужностей повинні мати доступ треті особи. Однак РФ не зможе забезпечити доступ третіх осіб до газопроводу, оскільки право на експорт газу російськими трубами має лише "Газпром"

Таким чином, Єврокомісія може заборонити російському газовому монополісту використовувати "Північний потік-2" більше ніж наполовину.