Служба безпеки України вжила заходи із недопущення втрат державного бюджету у справі діяльності окремих суб’єктів господарювання під “дахом” податкових органів.
СБУ наклала арешти на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Загальна сума арештованих коштів становить приблизно 600 млн грн;
у співпраці з Державною службою фінансового моніторингу України зупинила рух коштів на банківських рахунках причетних до схеми суб’єктів. Сума заблокованих коштів становить майже 30 млн грн.
оголосила про підозру особі, яка здійснювала несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем Державної податкової служби.
На уточнююче запитання, чи оголошено підозру Верланову, в СБУ “Українській правді” зазначили: наразі – ні.
Колишнє керівництво Державної податкової служби підозрюють в організації незаконних схем на мільярди гривень.
Варто зазначити, що Служба безпеки України підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби у “кришуванні” конвертаційних центрів на мільярди гривень, у зв’язку з чим були проведені понад 100 обшуків у різних регіонах України, зокрема, у колишнього керівника Державної податкової служби Сергія Верланова, про це ми повідомляли ще у вчорашніх новинах.
“Протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість. До оборудки також причетні керівники територіальних управлінь ДПС”, – йдеться у матеріалах слідства.
Також у СБУ зазначили, що встановили факти несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової, зокрема, шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі низки суб’єктів господарської діяльності із ознаками “ризиковості” (фіктивності).
“Ці дії призводили до штучного формування сум податкового кредиту з ПДВ, який потім відображався нібито як для СГД реального сектору економіки. Дії посадовців призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, одержаних протиправним шляхом”, – запевнили оперативники спецслужби.
Варто зазначити, що сам Ексміністр фінансів Ігор Уманський, ще в квітні розповів, за що подавав до Кабміну подання на звільнення глави податкової Сергія Верланова.
“Як тільки я прийшов у Мінфін, мені швидко з усіх боків зливати інформацію почали – з розшифровками, щодо компаній, щодо сум. Де стартують, через кого проганяють, де виводять. І 5 мільярдів – це тільки щодо ПДВ! Клименко (голова податкової, потім – міністр доходів і зборів. – Ред.) з Януковичем дивляться і кажуть: “Блін, а що, так можна було?”” – зазначає Уманський.
За його словами, про все це він доповідав прем’єру Денису Шмигалю.
Варто зазначити, що Саакашвілі в першій заяві, вже сьогодні заявляв, що в першу чергу потрібно зайнятись податковою та митними системами, аби навести лад. Також, і Зеленський нещодавно обіцяв розібратись із всім, та доручив правоохоронним органам провести відповідні дії.