СБУ передала до НАБУ результати проведеної експертизи у справі “Роттердам+”. Вона показала, відомство не може встановити збитки нанесені за весь період дії формули.

 

Про це повідомила Українська правда з посиланням на власні джерела.

Також про це написав в Facebook головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

«Збитки державі – це ключове питання, оскільки без визначення експертами факту заподіяння шкоди та розмірів збитку справа розвалиться в суді. До речі, тепер навіть питання – а чи дійде справа до суду, адже якщо в господарській справі, яка будується тільки на документах і договорах комерційних структур, немає шкоди, то немає і складу злочину», – зазначив він.

За інформацією Бутусова, експертиза показала, що коливання цін при поставках вугілля були викликані виключно різницею в тарифах.

«Загалом, тепер всі власники теплоелектростанцій можуть спати спокійно. Адвокатам в цій справі просто нічого буде робити – СБУ виконала всю роботу і визначила результати розслідування, з такою експертизою справа розвалиться в судах», – резюмував він.

Директор відомства зазначив, що наразі слідство у справі “Роттердам+” зупинене, оскільки залишаються не закритими питання, хто представлятиме інтереси народу в цій справі, а також іще не надійшли відповіді на міжнародно-правові доручення.

«Зараз є фактично три незакритих питання. Перше – це те, що ми тільки що говорили, представництво інтересів потерпілих у справі. Друге – це, зараз є експертиза, яка охопила певний період, а ще була експертиза, яка охоплювала весь період, коли діяла формула», – повідомив Ситник.

Третім невирішеним питанням, за словами директора НАБУ, є виконання міжнародно-правових доручень, що стало офіційною причиною зупинки розслідування.

В інтерв’ю “Українській правді” він, зокрема, розповів, що експертиза встановила 19 млрд грн збитків. Після цього фігурантам справи оголосили підозри. Потерпілим у цьому кримінальному провадженні виступає народ України, який переплатив за електроенергію унаслідок існування формули “Роттердам+”.

Ситник повідомив, що слідство у справі зупинене, оскільки Кабмін відмовляється представляти інтереси потерпілих у справі (це всі громадяни України), вважаючи, що ці інтереси повинна представляти прокуратура.

«Я з цим частково не згоден, тому що прокуратура представляє інтереси, коли компетентний орган відмовляється це робити. Прямої відмови немає, але при цьому є певна рекомендація. Зараз слідство у цій справі зупинене, це один з незакритих питань, які ми повинні закрити – хто буде представляти інтереси», – пояснив він.

Разом з тим директор НАБУ висловив сподівання, що справа ще розслідування таки ще може бути відновлене.

«Я не виключаю того, що слідство буде поновлено і в якійсь доведеній частині, на думку детективів і прокурорів, ця справа може бути скерована до суду», – заявив Ситник.