Глава Білорусі Олександр Лукашенко має намір на час закрити підприємства, які оголосили про страйк.
Це погіршить його положення. З такою заявою виступив блогер Ель Мюрид на своїй сторінці в Facebook.
Він назвав нелогічним рішення про закриття підприємств, які і так не працюють через страйки. Ймовірно, мова йде скоріше про звільнення співробітників, які проти нього повстали.
“Загроза цілком прозора”, – написав Мюрид.
Він попередив, що такий захід буде мати для Лукашенка “побічні ефекти”.
“По-перше, люди вже по-справжньому підуть на вулицю, а по-друге, тим самим Лукашенко створює політичну силу – страйкові комітети”, – написав Мюрид.
Він спрогнозував Білорусі повторення польської історії “Солідарності”.
Крім того, зі слів Мюрида, це стане ще й надзвичайно тяжким ударом по білоруській економіці. Лукашенко доведеться звертатися по допомогу до Москви, яка візьме за це дуже серйозну “плату”.
“Збитки білоруської економіки … (оплатять) російські пенсіонери, як зазвичай. Але … допомогу буде явно небезвозмездной, і Кремль зумовить її цілим списком того, що Лукашенко повинен буде зробити “, – констатував російський блогер.
Білоруси ж ждуть, коли Лукашенко заявить – я йду з поста, і передасть владу національному лідерові або ж як то кажуть альтернативному президенту.
Але, сам Олександр Лукашенко заявляє, що західні країни через НАТО надають військову підтримку “альтернативного президенту”
“Ви бачите, що вони вже тягнуть сюди” альтернативного президента “, роблять це всерйоз, оскільки сиплються заяви західних держав про фінансування, підтримки. Військова підтримка в наявності – пересування військ НАТО до кордонів. Вони все роблять для того, щоб затягнути сюди нібито нового президента. Він звертається до західних держав, в цьому випадку в НАТО, з метою захисту населення. Вони вводять війська – і на Білорусі можна поставити хрест “, – сказав Лукашенко.
Він також заявив, що опоненти нібито хочуть відвернути сили білоруських військових і правоохоронців, відвернути від внутрішньої ситуації і напружити на зовнішньому кордоні. Він додав, що одночасно з цим триває активізація протестних настроїв і “бандитизму”, як він висловився про мирні протести.
За словами Лукашенка, ці дії і відповідні заяви західних країн – вже пряме втручання в ситуацію в Білорусі.
При цьому він відкинув висловлене 20 серпня пропозицію від Еммануеля Макрона і Ангели Меркель – почати переговори з опозицією під егідою посередницької місії ОБСЄ.
“Мова йде про фінансування, витягуванні нас на переговори з ОБСЄ – зрозуміло, для чого вони це роблять”, – зазначив він.
У НАТО назвали безпідставним твердження президента Білорусі про посилення військ альянсу в районі кордону з цією країною. Про це йдеться в заяві прес-секретаря Альянсу Оани Лунгеску
“Будь-яке твердження про підкріплення сил НАТО на кордоні з Білоруссю необгрунтовано”, – заявила Лунгеску.
Вона підкреслила, що НАТО не становить жодної загрози для Білорусі або будь-якої іншої країни, і що альянс не проводив скупчення військ в регіоні.
“Ми займаємо строго оборонну позицію”, – зазначила прес-секретар Організації Північноатлантичного договору.
Разом з тим, вона додала, що НАТО залишається “пильним, готовим стримувати будь-яку агресію” і захищати своїх союзників.
Крім того, прес-секретар альянсу закликала Мінськ “повністю поважати” права людини в Білорусі.