Україна може повернутися до жорсткого карантину, якщо щоденний приріст хворих COVID-19 досягне 11-15 тисяч чоловік. Також міністр охорони здоров’я України Максим Степанов хоче посилити контроль за дотриманням карантину в транспорті і супермаркетах.
Про це він заявив з трибуни Верховної Ради України під час сьогоднішнього засідання парламенту.
“МОЗ звертається до органів щодо посилення контролю на транспорті, до людей, які відповідають за перевезення громадян, в супермаркеті, в інших закладах”, – сказав він.
Також він закликав українців в місцях, де можлива максимальна передача вірусу і інфікування, дотримуватися рекомендацій, які надало міністерство охорони здоров’я: носити маски, мити руки і дотримуватися дистанції.
Степанов заявив, що відомство готується до будь-якої ситуації, яка може виникнути під час пандемії коронавірусу, також і до найстрашнішого.
Окремо відзначимо те, що Степанов назвав чотири рівні розвитку пандемії коронавірусу в Україні, останній з яких призведе до колапсу медичної системи, коли допомога надаватиметься вибірково.
Перший рівень, “в якому зараз знаходиться Україна”. “Щоденний добовий приріст нових хворих Covid-19 5 000-7 000 тисяч.” Таке навантаження система охорони здоров’я може витримувати “, – сказав він.
Другий рівень. Щоденний приріст заражених коронавірусом досягне 8 000-10 000. Коли заповненість ліжок хворих Covid-19 становитиме близько 70% по Україні.
“На цьому рівні ми можемо опинитися в найближчі тижні”, – сказав глава МОЗ.
За його словами, в цьому випадку, відомство збільшить ліжка у всіх медустановах на рівень 30% від всього фонду ліжок. Це 52 тисячі. На цьому рівні також в Україні додадуть ліжка за межами міністерства охорони здоров’я, кількість медпрацівників збільшиться в лікарнях, призначених для хворих Covid-19 за рахунок лікарів з інших відділень і за рахунок укладення контракту. Буде посилено контроль за дотриманням карантинних заходів у всіх територіальних одиницях.
Третій рівень. Кожен дні 11 000 – 15 00 нових заражених коронавірусом. Заповнена ліжок хворих Covid-19 становитиме не менше 85% по Україні. До заходів другого рівня буде додано жорсткий карантин по всій країні з використанням всіх обмежень “червоної зони”. Буде мобілізація всіх медпрацівників та інших категорій працівників із залученням польових госпіталів.
Четвертий рівень – це коли ресурси медичної системи вичерпані. Тоді кожен день буде більше 20 00 нових випадків коронавірусу в день. Допомога пацієнтам буде вибірковою. Медики будуть вирішувати на місці, кого рятувати, а кого – ні:
“Тоді коли кожен день буде більше 20 00 нових випадків коронавірусу в день. Допомога пацієнтам буде надаватися вибірково. Медики будуть вирішувати на місці, кого рятувати, а кого – ні. Ми будемо змушені застосувати протокол і медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги”, – сказав Степанов.
Раніше ми повідомляли про те, що в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19 вже заповнені на 62,3%. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Зазначається, що найгірша ситуація спостерігається на Донеччині та Луганщині. Зокрема, в Донецькій області показник заповнювання ліжок становить 91%, у Луганській – 85%, в Одеській – 78,6%, у Хмельницькій – 72,6%, а в Чернігівській області – 69%.
При цьому лише на Херсонщині, Тернопільщині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині й Житомирщині цей показник нижче 50%.
Також в усіх областях, крім Кіровоградської, перевищено показник захворюваності на 100 тисяч населення, який має становити не більше 40. Загалом в Україні він становить 187,3.