Названі переможниці всеукраїнського конкурсу на звання “Кращої медичної сестри України”. Конкурс був заснований в 2019 році на ювілейному, десятому Міжнародному конгресі медсестринства, а номінування на премію проходило під час XI Конгресу “Медсестри проти COVID-19”, пише видання “Фокус”.
“Конкурс охопив різні регіони України, вікові групи медичних сестер і сфери їх діяльності. Наймолодшій учасниці було 28 років, найдосвідченішою – 71 рік”, – повідомляє профільний інформаційний портал “Ваше здоров’я”.
Кожна з переможниць отримала статуетку “Ангел милосердя”, почесну грамоту та цінний приз. Нагородження медсестер відбувалося в ефірі “1 + 1” за участю спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова і омбудсмена Миколи Кулеби:
https://youtu.be/GpfLD6eLGR8
Як зазначається в матеріалі, медсестер номінували на перемогу їх пацієнти, і колеги, і колективи. Судив “змагання” медпрацівниця експертна рада визначала переможців з майже шістдесяти номінанток в чотирьох номінаціях: “Сестра – Відкриті обійми”, “Сестра – Милосердя”, “Сестра – Превенція” і “Сестра – Наставник”.
У номінації “Сестра – Відкриті обійми” перемогла медична сестра відділення неврології та приймального відділення “Київської міської дитячої клінічної лікарні №1” Наталія Томашевська.
У номінації “Сестра – Наставник” першу премію присудили Анелія волоські, головній медичній сестрі КНП “Київська міська клінічна лікарня №1”.
Номінацію “Сестра – Превенція” додали в 2020 році – нею нагороджують медпрацівниця, які вступили в боротьбу з COVID-19. Тут головний приз дістався Ірині Сухенко, старшій медичній сестрі інфекційного боксувати відділення КНС “Олександрівська клінічна лікарня міста Києва”.
У номінації “Сестра – Милосердя” перемогу здобула Ольга Бабкіна – старшина, головна медсестра медчастини Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону міста Вінниці. За плечима у переможниці в цій номінації – більше 10 ротацій в зоні АТО, операції в польових умовах.
“У зоні АТО ми працювали в складі 59-го мобільного госпіталю, і це була перша операція такої складності, проведена в польових умовах, за всю історію незалежної України, – розповіла Ольга Бабкіна вінницькому” 33-му каналу “. – Боєць отримав вогнепальне поранення в печінку, була сильна кровотеча, евакуювати його було не можна – рахунок йшов на хвилини “. Під час цієї операції Ольга асистувала відомому фронтовому хірургові Андрію Вербі. Працювали також анестезіологи, два асистента-хірурги, санітарка. “Одним словом, велика команда працювала, – підсумовує Ольга. – Кровотеча ми зупинили, воїна врятували”.
Три найсерйозніші відрядження на фронт – в 2014-му році. “Ми були тоді в Луганській області і брали поранених з Луганського аеропорту, – згадує медсестра. – У третю ротацію тільки за першу ніч було 36 поранених воїнів, за другу – більше 70, було і 100”.
“Нас багато таких, і не думайте, що це я така героїня, – додає Ольга Бабкіна. – Просто мені вдалося про це розповісти більше”.
За особисту мужність і героїзм, проявлені під час проведення АТО, при виконанні службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя, Ольга Бабкіна отримала державну нагороду – орден “За мужність”.
Премія “Краща медична сестра України” була ініційована Міжнародним благодійним фондом «Дитяче серце», заснованим професором Іллею Ємцем, і Київським міською профспілкою працівників охорони здоров’я.