Парламент підтримав заяву «у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності», якою визнає події 2013-2014 років ключовим моментом українського державотворення.
Відповідне рішення депутати ухвалили 17 лютого, у переддень річниці початку масових розстрілів на Майдані незалежності.
Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності» підтримали 295 народних депутатів:
«Слуга народу» – 200
«Європейська солідарність» – 24
«Батьківщина» – 20
«За майбутнє» – 12
«Голос» – 15
«Довіра» – 16
позафракційні – вісім
Проти висловилися 17 представників «Опозиційної платформи – За життя» та один народний депутат від «Слуги народу» – Максим Бужанський. Двоє його колег по фракції, Євгеній Шевченко та Євгеній Брагар, утрималися. Загалом утрималися 10 парламентарів, ще 38 не голосували.
“Законопроект розроблений з метою невідворотності покарання осіб, які вчинили злочини, та з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхали чи перебувають в інших країнах, зокрема у країні-агрессорі, або на тимчасово окупованих територіях”, — заявив під час виступу в парламенті нардеп від “Слуги народу” Владлен Неклюдов.
З його слів, у діючому КПК спеціальне досудове розслідування має прив’язку до оголошення особи у міжнародний розшук, що відповідно робить органи досудового розслідування залежними від того, чи виставить Інтерпол так звану “червону картку”.
“Законопроектом пропонується дві підстави для оголошення розшуку підозрюваних — якщо місцезнаходження підозрюваного невідомо, якщо підозрюваний відмовляється від явки на виклик слідчого прокурора, слідчого судді, суду… та існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав до іншої країни або ТОТ”, — пояснив нардеп.