Популярний український блогер і волонтер Юрій Касьянов не оминув у себе в Facebook тему затримання екс-нардепа Семена Семенченка за нібито організацію на території України приватної військової компанії для вчинення злочинів всередині держави.
Зокрема він зазначив: “дивно, але чомусь ніхто не говорить, що міністра МВС Арсена Авакова треба посадити разом з Гришиним (справжнє прізвище Семенченка) за ПВК. За словами Касьянова, це саме Аваков в травні 2014-го року познайомив його в Ізюмі з дивним хлопцем в Балаклаві, і попросив йому допомагати.
Юрій Касьянов підкреслює, це Арсен Аваков зробив з балаклави Семена Семенченка, а з його нечисленного загону офіційний бойовий підрозділ Національної Гвардії. Це він дав батальйону Семенченко базу в Нових Петрівцях, забезпечив зброєю і боєприпасами.
Волонтер пише, саме Арсен Аваков дав Семену Семенченку офіцерське звання і нагороди. Якби не Аваков, Балаклава так і залишилася б Балаклавою, і не було б ніякої ПВК і, отже, не було б ніякого справи проти Семенченка. Правда, і України може бути не було б. Але факт залишається фактом і сьогодні потрібно відверто говорити, що саме нинішній міністр МВС відкрив шлях Семенченко у велику політику і шлях до використання зброї він теж відкрив, про це потрібно чесно говорити.
Після кількатисячного мітингу на вулиці Банковій у Києві минув тиждень. 20 березня, нагадаємо, в день народження одеського активіста Сергія Стерненка під Офісом президента зібралося кілька тисяч людей, які вимагали звільнити політв’язнів, зокрема Стерненка та Андрія Антоненка, звільнити голову МВС Арсена Авакова та заступника очільника ОП Олега Татарова. Також були вимоги правоохоронної та судової реформ.
Втім, впродовж тижня в інформаційному просторі точилися дискусії щодо того, чи варто на акціях палити димові шашки, фаєри та салюти, чи варто розмальовувати будівлю Офісу президента і чи треба бити вікна у парадних дверях. Останні, до слова, як «жертву» встигли показати в ефірі одного з політичних токшоу.
Соцмережі також розділилися, намагаючись знайти організаторів протестів. Наприклад, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на одному з телеканалів заявив, що мітинги можуть бути вигідні п’ятому президенту України Петру Порошенку. У ЄС заступнику міністра порадили лікувати параною, а також заявили, що виступаючи проти політичного переслідування опонентів влади, “ рішуче засуджують наругу над державними символами”.
Окремі представники правих рухів занепокоїлися підпаленою табличкою «Офіс президента України», на якій зображений герб. Мовляв, намагатися підпалити державний символ можуть лише ліворадикали. Вже за кілька днів обговорення перейшло в інше русло: національна поліція висунула перші підозри учасникам протестів.
Станом на 28 березня, відомо про 7 підозр. У них довге і складне формулювання: за грубе порушення громадського порядку з мотивів неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, із застосуванням холодної чи вогнепальної зброї або іншого предмета, заздалегідь заготовленого для завдання тілесних ушкоджень. Ідеться про ч.4 ст. 296 Кримінального кодексу. Максимальна санкція за такий злочин – 7 років тюрми.
Окрім того, частина активістів отримала підозру за умисне пошкодження майна небезпечним способом, що завдало майнову шкоду в особливо великих розмірах. Тобто ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу, максимальна санкція – до 10 років тюрми. Ще четверо учасників протестів отримали адміністративні протоколи. Двоє, Ігор Потешенков та Олег Кобезький, – за нецензурну лайку в громадському місці та порушення виробництва, зберігання, перевезення і використання піротехніки.
Тобто – фаєрів. За це передбачений штраф до 1020 грн. Ще двоє, Артур Єфименко та Вадим Адамов, отримали протоколи за дрібне хуліганство – до 119 грн штрафу.