Причиною вибуху на авіаційній базі ЗС РФ в Енгельсі могла бути як технологічна помилка самих росіян, так і робота українських безпілотників.

Про це в ефірі Апостроф TV заявив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках, генерал армії України Микола Маломуж.

“По-перше, це могла бути технологічна помилка в самій РФ, тому що безпілотники, які літають над військовими об’єктами, ми вже мали таку практику, часто падають через дезорієнтацію у плані наведення, або помилку операторів. Тому одна з версій, що це помилка Росії, яка сама допустила створення такої проблеми”, – каже генерал.

Другою причиною, як каже Маломуж, могло стати використання українського безпілотника, про завершення розробки якого не так давно повідомили в “Укроборонпромі” та який знаходиться на фінальній стадії випробувань.

“По-друге, це могла бути якраз і наша система, яка працює на далекій відстані. У нас є безпілотники, зокрема, які самі виробляємо, які можуть летіти на відстань до тисячі кілометрів. Їх не багато, але вони дійсно можуть виконувати такі завдання. Цю версію ми не можемо виключати. Я думаю, що Росія сьогодні буде уповати на те, що це ми провели таку спецоперацію. Поки ніяких офіційних даних немає, але якщо це ми, то це була вдала спецоперація. Безпілотник зміг обійти російські системи ППО, особливо над військовим об’єктом, де має бути надпотужна система ППО”, – заявив він.

Ще одна причина “бавовни” у Енгельсі , яку не виключає генерал української армії, це диверсійна робота українських спецслужб.

“Могла спрацювати наша агентура на території Росії, яка є глибокозаконспірованою та має можливості використовувати безпілотники та наносити удари. Це потужний успіх, який показує, що ми вже маємо оперативні та технічні можливості, а головне, що це призвело до втрат і стратегічних ракетоносіїв, і самої полоси, де злітають літаки, з яких обстрілюють територію України”, – сказав Маломуж.