Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади глави “Нафтогаз України”.
Про це заявила на своїй сторінці в Telegram нардеп від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смалгюк. “Щойно на Кабміні звільнили Андрія Коболєва з посади голови НАК Нафтогаз України. Нарешті”, – заявила депутатка.
У пресслужбі “Нафтогазу” агентству “Інтерфакс-Україна” заявили, що готують свій коментар поки підтвердити або спростувати інформацію не готові.
Сам Андрій Коболєв каже, що не писав заяву про відставку і дізнався про звільнення з Нафтогазу з новин.
Водночас народний депутат з “Європейською солідарності” Олексій Гончаренко, який був присутнім на онлайн-засіданні Кабміну 28 квітня, заявив, що питання про звільнення Коболєва не розглядалося, однак припустив, що могло бути додаткове засідання. “Я таких рішень там не бачив і не чув. У переліку кадрових питань такого не було. Можливо, вони зібралися потім окремо, але я про це не знаю”, – сказав він.
Власні джерела OBOZREVATEL в уряді підтвердили: засідання Кабміну станом на 15:17 триває, Коболєва хочуть звільнити, проте це може бути незаконно. В статуті “Нафтогазу” написано, що звільнення може відбутись згідно з пропозицією наглядової ради, а її не було.
Агентство “Інтерфакс” з посиланням на власні джерела повідомляє, що посаду Коболєва на рік займе Юрій Вітренко, який зараз виконує обов’язки міністра енергетики і вже 29 квітня може бути звільненим.
“Уряд України на засіданні в середу вирішив звільнити голову правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва і тимчасово – терміном на рік – призначити керівником компанії Юрія Вітренка, який зараз виконує обов’язки міністра енергетики, а раніше був виконавчим директором “Нафтогазу”, – йдеться в повідомленні.
За даними “РБК-Україна”, звільнення Коболєва ініціювали у Міненерго і Мінекономрозвитку. Співрозмовник видання повідомив, що “Кабмін вже визнав результати роботи Коболєва незадовільними”.
Раніше в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко напередодні чергової спроби призначити його міністром заявив, що главу “Нафтогазу” Андрія Коболєва потрібно звільнити разом із наглядовою радою компанії.
Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Рада провалила призначення Юрія Вітренка віцепрем’єр-міністром – міністром енергетики.
Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль призначив Вітренка першим заступником міністра, під час відсутності повноправного глави відомства він автоматично став в.о. міністра.
28 січня Шмигаль знову запропонував Раді призначити Вітренка міністром, проте парламентарі відмовилися підтримувати його кандидатуру.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.