У Кремлі повідомили, що відбулась розмова між Володимиром Путіним та Еммануелем Макроном. Російська сторона вкотре звинуватила Київ у нібито “деструктивних діях” щодо Донбасу.
https://www.youtube.com/watch?v=vyjEUAR4Lpc
Про це повідомляє пресслужба Кремля.
У Кремлі кажуть, що телефонна розмова відбулась з ініціативи Франції. Володимир Путін у традиційному для Росії стилі заявив, що нібито через дії України “зусилля фактично саботують”. Мовиться про Донбас.
Еммануель Макрон та Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили також й Україну.
У Кремлі кажуть, що лідери держав висловились за активізацію перемовного процесу для реалізації мінських домовленостей. Однак Путін вкотре вдався до традиційної риторики.
“Президент Росії вказав на деструктивні дії Києва, з вини якого вживаються – в тому числі в нормандському форматі – зусилля фактично саботують”, – заявили в Кремлі.
Там також відзначили, що нібито акцентували на необхідності того, щоб українська влада вступила у “прямий діалог” з так званими самопроголошеними “республіками” на окупованій Росією частині Донбасу. Ба більше, щоб Київ встановив “особливий статус Донбасу”. У Кремлі вважають, що такими нібито є зобов’язання України.
Крім того, президент Франції Еммануель Макрон нагадав про значимість нормандського формату.
Про це повідомляється з посиланням на комюніке Єлисейського палацу.
Макрон нагадав значимість нормандського формату, в рамках якого Франція і Німеччина виступають в якості посередників, “щоб Україна і Росія могли покласти край конфлікту і знайти рішення”.
Також президент Франції Еммануель Макрон заявив про прагнення Франції до встановлення більш довірчих відносин між ЄС і Росією.
Відзначається, що Макрон і Путін обговорили необхідність продовження “структурованого діалогу щодо стратегічної стабільності на європейському континенті”.
“Президент Республіки нагадав про прагнення Франції до встановлення більш довірчих відносин між Європейським Союзом і Росією”, – наголошується в заяві.
Також Макрон закликав Путіна дотримуватися укладених раніше угод, які повинні дозволити швидкий відхід іноземних військ з Лівії.