США і Німеччина досягли згоди у питанні “Північного потоку-2”. Країни домовилися, що Україна має отримати гарантії збереження транзиту газу після запуску скандального газопроводу, пише 24 канал.
Деталі угоди розкрила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд. Політикиня нагадала, що договір про транзит газу через Україну втратить чинність у 2024 році.
Водночас Німеччина зобов’язується добиватися продовження договору щонайменше на 10 років.
Окрім того, офіційний Берлін ініціюватиме санкції проти Росії, якщо вона обмежуватиме постачання газу та “використовуватиме енергію у якості зброї”.
Нуланд наголосила: якби США та Німеччина не домовилися про це, Україну очікували б суттєво більші ризики, адже газопровід добудували вже на 95%.
Політикиня зауважила, що необхідно працювати, аби знизити економічну залежність України від російського газу.
“США і Німеччина доклали значних зусиль, щоб допомогти диверсифікувати постачання і джерела енергії України, з конкретними сумами у доларах і євро”,– наголосила Нуланд.
Політикиня також зауважила, що США не чинили спроб контролювати заяви української влади. За словами Нуланд, “Україна як суверенна країна робитиме свої заяви”.
Відзначимо, що відразу після скандального підписання цього рішення фактично за спиною України Ангела Меркель провела телефонні переговори із очільником Кремля Володимиром Путіним.
Про це повідомила представник уряду ФРН Ульріке Деммер.
За словами Деммер, крім ПП-2 йшлося про інші важливі «двосторонні питання».
«Під час телефонної розмови йшлося про реалізацію Мінських угод щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України. Крім того, темою бесіди були енергетичні питання, такі як транзит газу через Україну і трубопровід Північний потік-2», – сказала вона.
На сайті Кремля, крім зазначеної інформації, додали, що Путін і Меркель нібито висловили повне задоволення тим, що добудова ПП-2 близька до завершення.
У свою чергу політолог Віктор Таран також прокоментував досягнення домовленості щодо Північного потоку – 2.
Він зазначив, що обіцянки Німеччини у разі ескалації конфлікту з Росією ініціювати нові санкції проти останньої нічого не вартують. Цю ініціативу легко заблокують друзі Путіна в ЄС.
Складається враження, що нас продали. Дешево
За гіпотетичний 1 мільярд доларів інвестиційного фонду, який не відомо, коли буде створений і не відомо, ким і коли буде наповнений.
На цьому фоні заява Держдепартаменту США, що 20 – 21 липня Київ відвідає старший радник глави Держдепартаменту США Дерек Шолль виглядає загрозливою.
Відзначимо, що офіційно Шолль прилітає, щоб “підтвердити стратегічну цінність зв’язків США і України”. Але той же Reuters з посиланням на свої джерела повідомляє, що США дуже хотіли б, щоб Україна теж підтримала заплановану “велику угоду” з Німеччиною по “Північному потоку – 2”.
Якщо підозри підтвердяться, ми побачимо жорсткі наслідки: як буває, коли про Україну говорять без України. Спостерігаймо.