Дмитро Разумков, спікер Верховної Ради України, може покинути свою посаду цієї осені. Про це заявив нардеп Гео Лерос, якого зі скандалом виключили з фракції «Слуга народу».

 

Швидше за все так. Завдяки піару на РНБО у Зеленського додалося самовпевненості… І навіть ті опозиційні політичні сили, які перебувають у дуже хороших відносинах з Разумковим, можуть відмовити йому в підтримці, — зазначив Лерос в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

За словами нардепа, через РНБО у партнерів і опонентів президента виник страх, що він тепер може робити «все, що завгодно і як завгодно з повним відчуттям вседозволеності».

За кожною політичною силою є свій стейкхолдер, бенефіціари, чиї інтереси вони можуть представляти (і представляють). І ось, коли натискають на цих олігархів, рішення приймаються блискавично, — стверджує Лерос.

Парламентарій висловив упевненість в тому, що Разумков знає про запланований на осінь «злив».

(Разумков — ред.) може впасти на коліна перед Єрмаком — але не думаю, що така доля його влаштує. Для нього серйозним кроком було б увійти в відверту опозицію до Офісу президента… Якщо він перейде в конфронтацію у вдалий момент, думаю, є велика ймовірність того, що він зможе об’єднати навколо себе чинних народних депутатів, — наголосив Лерос.

Він нагадав, що Разумков не голосував за багато рішень РНБО.

Він не підтримав санкції РНБО щодо Дмитра Фірташа і Павла Фукса тому, що вважає, що громадян України потрібно притягати до відповідальності за вітчизняним законодавством. Аналогічну заяву він робив і у ситуації, коли вводились санкції при Віктора Медведчука.

Також Разумков виступив з критичною заявою проти президентської ініціативи зобов’язати РНБО створити і вести реєстр олігархів. На його думку, “РНБО по своїй суті – координаційний орган і не наділений функцією” сортувати “громадян України, в тому числі – вирішувати, хто з них олігарх, хто ні, тому потрібно сформувати окремий орган”.

А останнє засідання РНБО, на якому приймалося рішення про можливість введення тимчасових адміністрацій на підприємствах енергетичної сфери в разі загрози національній безпеці і розширення списку контрабандистів, спікер Дмитро Разумков взагалі пропустив. Він послався на те, що в цей день у нього відрядження в Одеську і Миколаївську області, які були запланована раніше.

Ще один показовий фінт Разумкова – в день, коли президент скликав Конгрес місцевих і регіональних влад, спікер брав участь в ХVІ Українському муніципальному форумі в Одесі, організатором якого виступила очолювана Віталієм Кличком Асоціація міст України. Подейкують, що така показова витівка Разумкова дуже не сподобалася на Банковій.

Не підтримав Дмитро Разумков і ініціативу президента щодо референдуму. Спікер публічно заявив, що проводити всеукраїнський референдум на сьогодні дуже дорого.

Активно включився голова Верховної Ради і в тему “Північного потоку-2”, зокрема, написав лист американському колезі з Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі. У ньому він закликав Конгрес США продовжити політику санкцій, які не допустили б добудову і введення в експлуатацію газопроводу.

Також Дмитро Разумков на відміну від своїх попередників активно колесить по Україні та проводить зустрічі з електоратом.

Якщо Дмитро Разумков прицілився на пост президента, то у нього є ще час, щоб наростити електоральні м’язи. Кулуарно обговорюється, що спікер веде переговори про неформальне союзі з Віталієм Кличком.

– Разумков починає шукати політичного компаньйона. Таким може виступити Кличко. Перші сигнали такої співпраці вже є. Це і виступ на “форумі Кличко” в Одесі, і спільна участь в тестуванні системи для голосування в Київраді. Не варто забувати і той факт, що Разумков працював з Артуром Палатний, який був і є правою рукою Кличко, – каже Олег Постернак. – Разумков думає, що така синергія з Кличком допоможе сформувати альтернативу Зеленському та “Слугу народу”.