Я ми вже повідомляли раніше, є декілька різних версій, чому обстріляли автомобіль Сергія Шефіра. І одна із найлогічніших – це залякування Президента України Володимира Зеленського.
Це спроба вивести українського лідера з нормального емоційного стану, дестабілізувати його. Про це повідомив політолог Володимир Фесенко.
За його словами, можливо, так нападники хотіли підштовхнути Зеленського до спонтанних і нелогічних дій.
«Річ не в Шефірі, він лише проміжна мішень. Щодо нього немає очевидних мотивів», – наголосив Фесенко.
Він відзначив, що за різними джерелами, Шефір дійсно виступає як комунікатор і людина, яка не провокує, а, скоріше, залагоджує конфлікти.
Фесенко зауважив, що Сергій Шефір був другом Зеленського ще до того, як він очолив посаду президента України – з 1990-х років. Водночас заступник президента не має прямого стосунку до теми олігархів. Він лише домовляється з ними щодо конкретних тем.
«Але він не є рушійною силою закону про олігархів. До документа причетні інші люди. Тому логічно, щоб на них був замах. Якщо мета – емоційно вплинути на президента, то треба бити по людині, яка близька йому емоційно», – зазначає політолог.
Окрім того, у СБУ повідомили Вищому керівництву держави з 2019 року погрожували насильством 25 разів. У 22 випадках з них це стосувалося самого Зеленського, а інші три – міністру внутрішніх справ. Про це РБК-Україна повідомили в Службі безпеки України. При цьому у відомстві не уточнили про кого конкретно йдеться. Нагадаємо, що нещодавно на посту глави МВС Арсена Авакова змінив Денис Монастирський.
Служба безпеки та Національна поліція встановила 16 осіб, які причетні до анонімних повідомлень такого характеру. У відомстві нагадали, що такі дії можуть бути кваліфіковані за статтями 112 і 346 Кримінального кодексу. Максимальне покарання – довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
До слова, обстріл автомобіля Сергія Шефіра мав на меті вбивство посадовця. Про це на брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
«Хочу наголосити, що метою цього злочину було не налякати, а саме вбити першого помічника Президента України. Але команду Президента не налякати. Ті реформи, які були початі, у тому числі по боротьбі з організованою злочинністю, будуть продовжені», – наголосив Монастирський.
Він додав, що якби автомобіль зупинився відразу після обстрілу, “наслідки були б однозначно гірші”.
“Те, що водій виїхав із зони обстрілу, було фактором, який урятував життя”, – переконаний міністр.
За його словами, перед госпіталізацією водій Шефіра показав правоохоронцям місце, звідки вівся обстріл, що дало змогу слідчим оперативно провести огляд місця подій і провести необхідні слідчі дії.
Нагадаємо, Зеленський вжевідреагував на замах у відеозверненні з Нью Йорка:
«Вважається, що це був замах на вбивство. Відразу після виступу на Генсамблеї ООН я вирушаю в столицю. Хто за цим стоїть, скажу відверто – не знаю. Поки що. Які це сили можуть бути внутрішні або зовнішні. Але силами не вважаю їх. Тому що передавати мені привіт пострілами з лісу в автомобіль мого друга – це слабкість. А ось відповідь буде сильною», – заявив президент.