Рейтинги просять цілий день прокоментувати. Ну добре. Хоча я взагалі не бачу ніяких сенсацій і гучні заяви політиків на цю тему викликають тільки сміх. Отже, що ми маємо по факту? Свіжі рейтинги дуже схожі на результати першого туру президентських виборів. Тобто це реальна кількість прихильників наших політиків. Про це пише політичний оглядач Кирило Сазонов. Далі в оригіналі.
Саме в першому турі виборці обирають свого кандидата. Другий тур – завжди протест. Так що розповідати про те, що Зеленський мав 73%, а тепер отримує 25% – брехня і маніпуляція. З натовпу різних кандидатів у першому турі Зеленського вибрали 30%. А 73% у другому – це вже прихильники не тільки Зеленського. Це симпатики Тимошенко і Гриценко, Смешко і Тягнибока. У них були свої кандидати в першому турі, за них і голосували. А в другому турі вони разом проголосували проти Порошенка. Вийшло 73% виборців. Не будемо плутати. Отже, Зеленський прийшов у владу з 30% підтримки. Що цілком непогано. І через два з гаком роки у нього є ця підтримка – на 5% менше. А місяць тому була на 3% більше. А кілька місяців тому ще менше. У чому трагедія?
Так смішно дивитися на старих політиків, які щиро радіють відсоткам Разумкова. Хлопці, це не Зеленського проблема, а ваша. Нове покоління політиків набирає популярність, ростуть рейтинги – тут вам в першу чергу варто нервувати. Якщо Зеленський буде владою, а Разумков опозицією – ви тут де? Так що стримайте радість. На свої відсотки подивіться і розплачетеся.
Для довідки – Україна нормальна, вільна і демократична країна. Характерною рисою якої є нелюбов народу до влади. Пік рейтингу політика – на виборах. Потім він приходить до влади і з завтрашнього дня його починають любити набагато менше. Кумир мільйонів Віктор Ющенко – пам’ятаєте? Що було зі його рейтингом через два роки? Порошенко взагалі переміг в першому турі! Унікальний випадок для України. Що було з його рейтингом і антирейтингом потім?
Це нормально. Рейтинг політика у владі зростає тільки в Росії і Північній Кореї. У США, Великобританії, України і країнах з демократією і свободою слова рейтинг влади завжди падає. Повторюю – це нормально. Вільні люди у вільній країні завжди не люблять владу. І показники Зеленського ще дуже навіть хороші – через два роки. Можливо, причина в будівництві доріг, яке позитивно оцінюють 81% українців, може ще щось – не знаю. Чарівність артиста стільки часу протриматися не змогла б, так що це реальна оцінка. Як в першому турі президентських виборах. Так що якщо їх проводити знову – результат буде таким же.
У свою чергу Одіозний нардеп від “Слуги народу” Микола Тищенко впевнений, що рейтинг президента Володимира Зеленського “стрімко зростає”
Про це нардеп заявив в ході спілкування з журналістами, передає Цензор.нет.
За його словами, згідно з офіційним рейтингом, на Закарпатті підтримка “Слуги народу” за три місяці “виросла на 30-35%”.
“Рейтинг президента 35% стабільно. В Україні в цілому. Рейтинг президента зростає дуже стрімко. Тому що ми всі, що говоримо — робимо”, — підкреслив парламентар.
За його словами, раніше будь-який президент в Україні через 2 роки “взагалі не мав рейтингу”
Він також звернувся до журналіста телеканалу “Прямий”, яким володіє п’ятий президент України Петро Порошенко.
“Так і передайте, будь ласка, п’ятому президенту: шансів немає, ви вже всі в анналах історії, на задвірках, ваш час минув, ви втратили Крим і Донбас, ми прийшли виправляти ваші помилки”, — сказав Тищенко.
Як відомо, Петро Порошенко став президентом України в травні 2014 року, тоді як Росія анексувала Крим двома місяцями раніше.
Нагадаємо, що Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив свіжі президентські рейтинги. Опитування, які проводилися з 15 по 18 жовтня, показали, за кого готові голосувати українці, якби вибори глави держави відбулися найближчим часом. Як свідчать результати опитування, відносно найбільшу підтримку все ще має Володимир Зеленський: в разі участі у виборах вказаний в списку кандидатів чинний президент отримав би 19,1% серед усіх респондентів, що становить 24,7% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. Втім, ще у вересні ці показники становили 25,4% і 33,3% відповідно.