Вищий антикорупційний суд змінив обов’язки народному депутату Олександру Юрченку у справі про хабар за зміни до українського законодавства, повідомили в «Центрі протидії корупції». У ЦПК зазначили, що тепер він зможе повернути собі закордонний паспорт і спілкуватися з іншим обвинуваченим.
Згідно з новим рішенням Вищого антикорупційного суду, колишній “слуга народу” повинен утримуватися від спілкування зі свідками щодо обставин кримінального провадження та експертами. Термін дії зобов’язань встановлено до 28 лютого 2022 року включно.
При цьому через те, що 21 грудня завершився термін, більше не діють раніше застосовані обов’язки:
- прибувати за викликом слідчого, прокурора чи суду,
- здати закордонний паспорт,
- утриматися від спілкування з іншим обвинуваченим.
Прокурор заздалегідь подавав клопотання про продовження цих обов’язків, але через об’єктивні причини (лікарняний головуючої судді Гавриленко) розглянути його банально не встигли, – пояснили у ЦПК.
На засіданні ВАКС також розглядали переписку помічника народного депутата та ще одного фігуранта справи Івана Фіщенка із залегендованим агентом Національного антикорупційного бюро Демченком. Зокрема, вони домовлялися про виїзд в Боярку дивитися земельну ділянку, де нібито мали будувати сміттєпереробний завод. На цю зустріч мав приїхати і мер міста.
«Також у переписках Фіщенко давав оцінку щодо Юрченка: «Он чеславнейший невежда. Просто все хотять деньги». У цих же переписках обговорювалася сума хабаря («10+3») за правки до законопроєкту. Фішенко у переписках підтвердив, що Юрченко погоджується з такою сумою («он согласен») і пізніше надіслав пересланий скріншот з особистого кабінету нардепа Юрченка на сайті ВРУ, на якому було підтвердження зареєстрованих змін до законопроєкту», – додали в ЦПК.
Наступне засідання щодо цієї справи заплановано на 13:00 11 січня.
Нагадаємо, восени минулого року член фракції президентської партії «Слуга народу» у Верховній Раді Олександр Юрченко став підозрюваним у вимаганні великого хабаря. За даними слідства, Юрченко через свого помічника вимагав у представника іноземної компанії 13 тисяч доларів за внесення поправок до закону про переробку побутових відходів і ще 200 тисяч – за голосування внесених поправок на комітеті. Помічника депутата Івана Фіщенка затримали детективи НАБУ.
17 вересня генпрокурорка Ірина Венедиктова підписала підозру депутату, хоча до цього стверджувала, що жодних підстав для цього нібито немає.
На тлі корупційного скандалу Юрченко написав заяву і його виключили з фракції «Слуги народу».
21 вересня Вищий антикорупційний суд України заарештував народного депутата з альтернативою застави в 3 млн грн. Вже 25 вересня за нього внесли заставу.